Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rada PCI z nową aplikacją. Ma ona zapewnić interesariuszom lepszy dostęp do informacji

Użytkownik apki może liczyć m.in. na powiadomienia push, poradniki oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Rada ds. Standardów Bezpieczeństwa w Branży Kart Płatniczych (PCI SSC) pochwaliła się umieszczeniem w marketach Google i Apple swojej nowej aplikacji. Instytucja poleca ją przede wszystkim osobom związanym z segmentem kart: sprzedawcom, twórcom sprzętu i oprogramowania dla branży płatniczej czy pracownikom odpowiedzialnym za rozwój infrastruktury niezbędnej do procesowania płatności.

Przeczytajcie także: Rządowe aplikacje w każdym nowym telefonie

Na co może liczyć użytkownik nowej apki? Przede wszystkim na powiadomienia push, dzięki którym będzie na bieżąco ze zmianami i nowościami w branży. Twórcy zaznaczają, że to interesariusz decyduje, o których zagadnieniach ma być informowany. Aplikacja umożliwia także tworzenie list rzeczy ważnych dla użytkownika. To mogą być wpisy na blogu, poradniki czy dokumenty, do których często się wraca. Wystarczy je oznaczyć gwiazdką, by ciągle były łatwo dostępne.

Proste ma być wyszukiwanie odpowiedzi na pytania czy rozwiązań zatwierdzonych przez Radę. W aplikacji znajduje się biblioteka ważnych dokumentów oraz FAQ, czyli zbiór najczęściej zadawanych pytań. Użytkownikom ułatwiono również śledzenie branżowych wydarzeń – konferencji czy szkoleń. Warto też wspomnieć o kwestionariuszach umożliwiających ocenę wprowadzonych standardów bezpieczeństwa.

Przeczytajcie także: PKO BP ujawnia zainteresowanie zakupem Banku Pocztowego

Sama Rada ds. Standardów Bezpieczeństwa w Branży Kart Płatniczych (Rada PCI) jest organem powołanym przez organizacje płatnicze. Jej zadaniem są prace na rzecz zwiększania bezpieczeństwa płatności, a przejawia się to m.in. w przygotowywaniu branżowych standardów. Wytyczne tej instytucji decydują o zasadach przeprowadzania transakcji, projektowania aplikacji płatniczych czy budowy terminali POS.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies