Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fundacja Polska Bezgotówkowa ma nową prezeskę

Rada fundacji powołała dziś na to stanowisko dotychczasową wiceprezeskę Joannę Erdman

Biuro prasowe Polski Bezgotówkowej podaje, że podczas dzisiejszego posiedzenia Rada Fundacji Polska Bezgotówkowa powołała na stanowisko prezeski Joannę Erdman, która dotąd pełniła funkcję wiceszefowej tej instytucji. Tej decyzji należało się spodziewać, bo już kilka tygodni temu mówiło się nieoficjalnie, że po odejściu Grażyny Ciurzyńskiej to właśnie Joanna Erdman ma największe szanse stanąć na czele Polski Bezgotówkowej.

Przeczytajcie także: Miliard transakcji w terminalach od Polski Bezgotówkowej

Joanna Erdman w zarządzie Polski Bezgotówkowej zasiada od połowy ubiegłego roku. Wcześniej przez wiele lat była związana z mBankiem. Ostatnio była dyrektorką odpowiedzialną za projekty strategiczne. Pracę w mBanku zaczęła w 1999 roku, gdy instytucja nazywała się jeszcze BRE. Erdman była częścią zespołu, który stworzył pierwszy wirtualny bank w Polsce. Przed przyjściem do BRE pracowała w Pekao.

W komunikacie Polski Bezgotówkowej można przeczytać, że Joanna Erdman doradzała również w European Payment Advisory Commitee oraz w Visa Client Council. Przez wiele lat aktywnie działała na rzecz sektora finansowego w ramach Związku Banków Polskich, w tym pełniła funkcję przewodniczącej Rady Wydawców Kart Bankowych. Za aktywność i kreatywność w działalności na rzecz rozwoju sektora bankowego została wyróżniona nagrodą im. prof. Remigiusza Kaszubskiego, a wcześniej – medalem im. M. Kopernika. Jest również laureatką tytułów Najbardziej wpływowej kobiety w branży płatniczej oraz Osobowość Roku 2022, przyznawanych przez cashless.pl.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa będzie wspierać mikrodotacje

Joanna Erdman jest absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Przywództwo w innowacjach. Posiada również tytuł Master of Business Administration (MBA) Polsko-Amerykańskiego Centrum Zarządzania oraz University of Maryland. W składzie zarządu Fundacji pozostaje Zbigniew Wiśniewski, wiceprezes odpowiedzialny za obszar sprzedaży, operacji oraz kontaktów z agentami rozliczeniowymi.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies