Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PayU jedynym operatorem płatności na platformie OLX. Firma kończy współpracę z Adyen

Decyzja OLX nie powinna dziwić, gdyż firma należy do tego samego właściciela co PayU

Operator serwisu ogłoszeniowego OLX poinformował swoich użytkowników, że od 21 lipca bieżącego roku jedyną instytucją, za pośrednictwem której będzie można realizować płatności na platformie, będzie firma PayU. Wcześniej usługa była realizowana także za pośrednictwem firmy Adyen, która była pierwszym operatorem płatności na OLX.

Przeczytajcie także: Google Pay zniknie ze smartfonów polskich użytkowników

W związku ze zmianą integratora płatności, klienci OLX będą musieli ponownie przeprowadzić weryfikację tożsamości. Proces ten będzie można przeprowadzić po zalogowaniu na konto OLX w zakładce "Twoje przesyłki". Weryfikację tożsamości będzie też można zainicjować podczas dodawania nowego ogłoszenia lub w trakcie edytowania już istniejącego anonsu.

Decyzja o zmianie operatora płatności wydaje się w tym wypadku naturalna, gdyż zarówno OLX, jak i PayU mają jednego właściciela, którym jest południowoafrykański koncern Naspers.

Przeczytajcie także: Apple musi bronić Apple Pay w USA

Płatności OLX to usługa, w ramach której kupujący może zapłacić za wybrany przedmiot, ale należność nie trafi od razu do sprzedającego – wpłynie na prowadzony przez operatora rachunek i znajdować się będzie na nim do chwili, w której przesyłka zostanie odebrana przez kupującego. Środki zostaną wówczas uwolnione i trafią na konto rozliczeniowe sprzedającego. Stąd mogą zostać w każdej chwili bezpłatnie przekazane na rachunek bankowy.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies