Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacji Provema już nie ma. Zobaczcie, jak wygląda apka DotBee, która ją zastąpiła

DotBee, która ma ambicję być tzw. super aplikacją finansową, zarządza spółka The Great Ideas

Kilka dni temu operator aplikacji Provema rozpoczął udostępnianie aktualizacji, która zmienia nazwę apki na DotBee. Przy okazji zmienił się także podmiot odpowiedzialny za oprogramowanie – w miejsce spółki Provema pojawiła się spółka The Great Ideas. Natomiast lista oferowanych w ramach apki usług na pierwszy rzut oka nie zmieniła się – znajdziecie tu m.in. możliwość zakupu biletów komunikacji publicznej, parkingowych, pożyczki, możliwość obsługi paczkomatów InPost itd. Tak rozbudowane oprogramowanie często określa się mianem super aplikacji finansowej.

Przeczytajcie także: Provema na liście ostrzeżeń publicznych KNF

O tym, że nazwa aplikacji Provema wkrótce się zmieni, w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać pod koniec czerwca w tekście Provema przenosi konta użytkowników aplikacji do nowej spółki. Czy to efekt wpisania firmy na listę ostrzeżeń KNF?

Anonsowana wówczas zmiana właśnie się dokonała. W komunikacie do klientów Provema nie wyjaśniła przyczyn przeniesienia ich kont do nowego podmiotu oraz decyzji dotyczącej zmiany nazwy. Spółka nie zdecydowała się także udzielić komentarza w tej sprawie serwisowi cashless.pl.

Przeczytajcie także: Wątpliwe kantory internetowe na liście ostrzeżeń KNF

W tym miejscu warto jednak wspomnieć, że w kwietniu bieżącego roku Komisja Nadzoru Finansowego wpisała katowicki fintech Provema na listę tzw. ostrzeżeń publicznych. KNF zarzuciła Provemie wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia nadzoru finansowego. Nowy operator DotBee, czyli firma The Great Ideas, znajduje się liście małych instytucji płatniczych KNF. Jest to jednak bardzo młoda firma. W Krajowym Rejestrze Sądowym pojawiła się dopiero w kwietniu 2021 r. Jej kapitał zakładowy to 5 tys. zł.

A ekran startowy DotBee wygląda tak:

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies