Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci mBanku wreszcie skorzystają ze zbliżeniowego Blika za granicą. Płatności kartą w internecie autoryzują biometrią behawioralną

mBank zapowiedział właśnie zmiany w swojej ofercie, jakie zacznie wprowadzać w najbliższym czasie

Klienci mBanku dostali informację o zmianach, jakie instytucja zamierza wprowadzić do oferty w najbliższym czasie. Wydaje się, że najważniejszą z nich jest udostępnienie płatności zbliżeniowych Blikiem w walutach obcych. To o tyle ciekawe, że gdy na rynku debiutował Blik zbliżeniowy, przedstawiciele fintechu deklarowali, że będzie można z niego korzystać we wszystkich terminalach na świecie, w których akceptowane są bezstykowe karty Mastercard.

Przeczytajcie także: Biuro maklerskie mBanku pod lupą UOKiK-u

Okazuje się jednak, że nie dotyczyło to klientów mBanku. Jak tłumaczy biuro prasowe instytucji, klienci dopiero teraz będą mogli z tego rozwiązania zacząć korzystać – jest udostępniane stopniowo kolejnym grupom użytkowników aplikacji mobilnej na urządzeniach z systemem Android. Dodatkowo do listopada usługa będzie bezpłatna. Później od transakcji Blikiem C (contactless) w walutach obcych mBank będzie pobierał prowizję w wysokości 5,9 proc.

Druga nowość zapowiedziana właśnie przez mBank to biometria behawioralna, stosowana do autoryzacji transakcji kartami w internecie. W tym wypadku mBank współpracuje z fintechami Digital Fingerprints oraz ITCARD. Rozwiązanie polega na tym, że zamiast do potwierdzania płatności używać kodu z wiadomości SMS, będzie można w bramce płatniczej przepisać kilka wygenerowanych w tym celu słów. System przeanalizuje sposób wpisywania i na tej podstawie potwierdzi tożsamość płacącego. O działaniu tego systemu więcej przeczytacie w tekście: Biometria behawioralna w e-commerce. Fintech Digital Fingerprints nawiązał współpracę z IT Card.

Przeczytajcie także: Blik poprawił przychody o 60 proc.

Większość pozostałych zmian, anonsowanych właśnie przez mBank, to mniej istotne np. poprawki redakcyjne w regulaminie. Warto jednak odnotować, że np. klienci firmowi otrzymają możliwość korzystania z karty mobilnej, a więc narzędzia, które można dodać np. do Apple Pay czy Google Pay i nie zamawiać plastikowej karty. Klienci indywidualni mBanku z takiego rozwiązania mogą korzystać już od dawna.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies