Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowoczesne technologie w cyberbezpieczeństwie. Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu Cashless Breakfast

W trakcie najbliższego wydarzenia, które odbędzie się 21 czerwca, porozmawiamy o rosnącej liczbie zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz sposobach, jakimi instytucje finansowe mogą się przed nimi bronić

Cyberbezpieczeństwo praktycznie od początku istnienia nowoczesnej bankowości jest jednym z najważniejszych zagadnień w branży. Zyskało na znaczeniu wraz z upowszechnieniem się usług elektronicznych, takich jak internetowe serwisy transakcyjne, aplikacje mobilne oraz wraz z wejściem na rynek fintechów.

Przeczytajcie także: Tak wygląda Mapa polskiego fintechu 2022

Szczególnie ważnym elementem działalności branży finansowej cyberbezpieczeństwo stało się po ataku Rosji na Ukrainę. Z relacji bankowców oraz przedstawicieli innych instytucji finansowych wynika, że obronili się przed największym skumulowaniem ataków cybernetycznych w historii polskiej branży finansowej.

W przyszłości waga cyberbezpieczeństwa i narzędzi zapewniających je będzie tylko rosła. Odpowiedzią na te zjawiska może być wykorzystanie do zwiększenia bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni nowoczesnych technologii. A pretekstem do rozmowy na ten temat jest duże wydarzenie, jakie miało ostatnio miejsce na polskiej scenie fintechowej, a więc inwestycja Biura Informacji Kredytowej w spółkę Digital Fingerprints. Oferuje ona usługi wykorzystujące biometrię behawioralną.

Przeczytajcie także: Połowa klientów banków korzysta z bankowości mobilnej

Zaproszeni do udziału w Cashless Breakfast eksperci ocenią bieżący stan cyberbezpieczeństwa polskiej branży finansowej, omówią rodzaje technologii, jakie mogą pomóc w obronie przed najpopularniejszymi zagrożeniami w sieci, oraz zastanowią się nad wpływem regulacji i orzecznictwa sądowego na rozwój technologii w obszarze cyberbezpieczeństwa. Natomiast prezes BIK Mariusz Cholewa opowie o tym, w jaki sposób kierowana przez niego spółka chce rozwijać usługi fintechu Digital Fingerprints w ramach grupy BIK.

Jeżeli jesteście zainteresowani uczestnictwem w najbliższym Cashless Breakfast (kameralne wydarzenie odbędzie się we wtorek, 21 czerwca, w formule stacjonarnej w Warszawie), napiszcie na adres kontakt@cashless.pl z uzasadnieniem, dlaczego powinniśmy akurat Wam przekazać wejściówkę. Redakcja cashless.pl przeznaczyła dla czytelników pulę czterech miejsc.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies