Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W systemie Qlips jest już pięć dużych banków, w tym PKO BP. Jednak wciąż jest mało firm, którym można płacić z jego pomocą

Do obecnych wcześniej w systemie Qlips Millennium, mBanku, Citi i Pekao, dołączył PKO BP

Właśnie mija rok, od kiedy bez większej pompy do systemu Qlips dołączył PKO BP. Instytucja ta jest już piątym bankiem, który zaoferował Qlipsa. Wcześniej zrobiły to Millennium, mBank i Pekao oraz w okrojonej wersji Citi Handlowy (w tym wypadku z systemu mogą korzystać jedynie firmy wystawiające faktury). Niestety, barierą w spopularyzowaniu narzędzia wciąż jest mała liczba usługodawców, którym za pomocą Qlipsa można płacić. Na przykład klienci PKO BP mają do dyspozycji jedynie Orange. Nieco lepiej jest w mBanku, gdzie na liście są także m.in. UPC oraz towarzystwa ubezpieczeniowe Generali i Warta.

Przeczytajcie także: ING rezygnuje z oferowania usługi Rachunki imoje

Qlips to opracowany pod auspicjami Związku Banków Polskich i oferowany przy współpracy z KIR-em system do płatności za stałe zobowiązania, takie jak usługi telekomunikacyjne, gaz, prąd, itd. Zgodnie z założeniami wystawca faktury wysyła dokument do systemu transakcyjnego, a klient reguluje należność jednym kliknięciem. Jest to z jednej strony rozwiązanie wygodne, a z drugiej bezpieczne. Nie zachodzi bowiem ryzyko fraudu, gdy złodzieje podmieniają za pomocą złośliwego oprogramowania numery rachunków, na które chce się przelać pieniądze.

Co ciekawe, narzędzia do automatyzacji płatności dla masowych wystawców faktur, to ta część polskiego rynku fintechów, w której sporo się ostatnio dzieje, a głównym rozgrywającym zdaje się stawać polski fintech BillTech.

Przeczytajcie także: TryPay kupuje platformę do opłacania rachunków

Przypomnę, że niedawno ING ogłosił, że przestanie świadczyć usługę Rachunki imoje. Platformą zarządzać ma od lipca właśnie BillTech, który ma zamiar pozostać tylko dostawcą technologii a obsługę klientów powierzyć firmie TryPay. Więcej na ten temat w tekście ING rezygnuje z platformy Rachunki imoje. Klienci mają czas na akceptację nowego operatora do końca czerwca. BillTech dostarcza też technologię operatorowi konkurencyjnej platformy Rachuneo. Będzie też pomagać w budowie narzędzia do opłacania rachunków dla użytkowników kart Mastercard. Więcej o tym w tekście Cykliczne opłacanie rachunków ma być łatwiejsze. Zadbają o to BillTech oraz Mastercard.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies