Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro zapowiada zmiany na czerwiec i lipiec, wśród nich podwyżki oraz łączenie ofert od różnych sprzedawców

Allegro będzie automatycznie łączyć różne warianty tego samego produktu, również od różnych sprzedających

Allegro przedstawiło nowości i zmiany zaplanowane na czerwiec i lipiec. Wśród nich również te najmniej lubiane, czyli podwyżki. Od 6 czerwca wzrośnie opłata za przesyłki za pobraniem. Klienci, korzystający z tej usługi w ramach pakietu Smart!, będą musieli dopłacać do dostawy nie 3,99 zł, a 4,99 zł. Kwota ta trafi do sprzedającego, ale Allegro pobierze od niego opłatę o tej samej wartości. Zmienione zostaną również opłaty dla metod pobraniowych poza programem Allegro Smart! – o 1 zł w górę. Przy okazji warto wspomnieć, że kurierzy dostarczający paczki w ramach Allegro One Kurier będą wyposażeni w softposy do przyjmowania płatności za pobraniem, o czym więcej w tekście: Kurierzy Allegro dostali softposy od PayTel. To pierwsze takie wdrożenie terminala aplikacyjnego w Polsce.

Sprzedawców nie ucieszy, że od 1 lipca podniesiona zostanie opłata za abonament podstawowy Allegro. Cena tego narzędzia pomagającego w zarządzaniu sprzedażą na platformie e-commerce wzrośnie z 39 zł do 49 zł.

Przeczytajcie także: Visa Mobile już dostępna dla wszystkich klientów Nest Banku

Z kolei na 20 czerwca zaplanowano rozpoczęcie wprowadzenia ciekawego rozwiązania dla kupujących. Allegro będzie automatycznie łączyć różne warianty tego samego produktu, również od różnych sprzedających. Do tej pory w ramach jednej oferty kupujący mogli zobaczyć warianty produktu – różniące się np. kolorem, rozmiarem czy wagą – ale wystawiane przez jednego sprzedającego. Wkrótce po wejściu w ofertę będą mogli zapoznać się z wszystkimi dostępnymi wariantami.

Przykładowo jeśli jeden sprzedający wystawia dany model smartfona w wariantach czarnym i białym, ale inny sprzedawca ma go także w kolorze srebrnym, to kupujący zobaczy również ikonkę ze srebrnym telefonem – po kliknięciu w nią zostanie przeniesiony do oferty tego drugiego sprzedawcy. Podobnie z ofertami odzieży czy obuwia, w ramach których brakujące rozmiary u jednego sprzedawcy zostaną uzupełnione ofertą innego wystawiającego.

Miałam już okazję zetknąć się z taką ofertą, zdaje się, że w ramach pilotażu. Rozwiązanie wydaje się bardzo wygodne, bo daje od razu pełen ogląd możliwości, np. w moim przypadku jako wariant pokazało się większe opakowanie środka czystości, którego zakup był bardziej atrakcyjny cenowo. Trzeba jednak uważać, jeśli się chce zrobić zakupy u jednego sprzedawcy (np. kompletując koszyk do darmowej dostawy), bo można przez nieuwagę nie zarejestrować, że zmiana wariantu przekierowała nas do innego sprzedającego. Aby uniknąć takich sytuacji, Allegro wprowadzi przycisk "Pokaż warianty od innych sprzedających", który będzie można wyłączyć, jeśli jest się zainteresowanym zakupami z jednego źródła.

Łączenie ofert będzie przebiegało stopniowo. Natomiast te już dostępne od 20 czerwca będą widzieli wszyscy klienci, a nie tylko grupa testowa.

Przeczytajcie także: Nowa apka Credit Agricole

Listę zmian zapowiedzianych na nadchodzące miesiące dopełniają kolejne, drobniejsze modyfikacje cennika, kilka zmian porządkowych w regulaminach Allegro Lokalnie i Allegro Ads, a także ułatwienia w kwestii zwrotów na Allegro Lokalnie oraz w ramach usługi One Fulfillment. Dodatkowo operator platformy e-commerce zapowiedział promocję dla sprzedających korzystających z tej ostatniej usługi. Do 31 sierpnia nie zapłacą za przesyłki Allegro Smart!, niezależnie od wartości zamówienia od kupującego.

Warto również wspomnieć, że od 1 czerwca z listy metod dostawy dostępnych w ramach programu Smart znikną: Kurier PickPack oraz Odbiór w Punkcie UPS. Jeśli sprzedawca będzie nadal udostępniał te metody w swoich ofertach, kupujący będą mogli z nich skorzystać, ale nawet posiadając "smarta", za przesyłkę zapłacą zgodnie z cennikiem.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies