Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bitpanda poszerza usługi o stakowanie. To forma pasywnego zarabiania na kryptowalutach

Na razie klienci Bitpandy mogą stakować jedenaście kryptowalut, oferta ta ma być jednak rozszerzana

Bitpanda, wywodząca się z Austrii platforma inwestycji cyfrowych, poinformowała o poszerzeniu oferty. Jej użytkownicy mogą już korzystać z usługi stakingu, czyli przechowywania w portfelach wybranych kryptowalut. To forma pasywnego zarabiania na cyfrowych walutach.

Czym jest staking? W uproszczeniu to przechowywanie w portfelach kryptowalutowych aktywów, które mają zapewnić bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie sieci blockchain. Środki te są po prostu blokowane, a ich właściciel otrzymuje z tego tytułu nagrodę. Działanie to jest możliwe w przypadku walut, działających w oparciu o mechanizm zwany "proof-of-stake". To metoda weryfikacji i zabezpieczenia transakcji w sieci blockchain. W świecie kryptowalut stakowanie jest odpowiednikiem depozytu bankowego dającego określony procent zwrotu za jego utrzymywanie.

Przeczytajcie także: UOKiK nałożył karę na Vinted

Bitpanda informuje w swoim komunikacie, że jej ofertę wyróżnia stały dostęp do aktywów, w tym możliwość wykonywania transakcji. Premie za stakowanie kryptowalut na tej platformie wypłacane są automatycznie co tydzień. Odbywa się to od chwili rozpoczęcia procesu dla danej kryptowaluty, do momentu decyzji o jego zakończeniu. Na razie klienci Bitpandy mogą stakować jedenaście kryptowalut: ADA, TRX, XTZ, SOL, DOT, MATIC, ATOM, GRT, KSM, NEAR i LUNA. Oferta ta ma być jednak rozszerzana.

Stakować można na wielu platformach – zarówno tych scentralizowanych, np. Binance, jak i zdecentralizowanych. Choć w tym drugim przypadku jest to bardziej skomplikowane. Ile można na tym zarobić? Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi, dochód zależy od wielu czynników i waha się od kilku do nawet dwudziestu kilku proc. Stakowanie, w przeciwieństwie do tzw. "kopania" kryptowalut jest bardziej dostępne i nie wymaga np. drogiego sprzętu. Wciąż jednak należy mieć na uwadze, że transakcje na rynku kryptowalut wiążą się z ryzykiem i przy ich przeprowadzaniu należy zachować ostrożność.

Przeczytajcie także: Softpos od Banku Śląskiego dostępny dla wszystkich

Sama Bitpanda powstała w 2014 roku i zaczynała jako firma umożliwiająca handel kryptowalutami. Z czasem stała się pierwszym austriackim jednorożcem oraz rozwinęła się we wszechstronną platformę inwestycyjną aktywów cyfrowych. Jej zespół liczy obecnie ponad 1 tys. pracowników w dziesięciu biurach, z główną siedzibą w Wiedniu. Od grudnia 2020 roku Bitpanda rozwija centrum innowacji i technologii w Krakowie.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies