Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bitpanda została jednorożcem. Fintech rozwija w Krakowie Centrum Technologii i Innowacji

Firma pozyskała dodatkowe 170 mln dolarów. Chce je przeznaczyć na rozwój oferty i dalszą ekspansję

Fintech Bitpanda poinformował o zamknięciu kolejnej rundy finansowania. Tym razem austriacka spółka zdobyła 170 mln dolarów, głównie od funduszu Valar Ventures. Pozyskane środki sprawiły, że wycena firmy wzrosła do 1,2 mld dolarów, dzięki czemu podmiot znalazł się w gronie tzw. jednorożców (to startupy wyceniane na minimum miliard dolarów).

Przeczytajcie także: Visa wspiera prace nad koncepcją cyfrowej waluty banku centralnego

Platforma tworzona przez Bitpandę ułatwia inwestowanie poprzez cyfryzację aktywów. Narzędzie umożliwia handlowanie kryptowalutami, w tym bitcoinem, ale też inwestycje w cyfrowe złoto (oraz inne metale szlachetne) i kilkadziesiąt innych zdigitalizowanych aktywów. Bitpanda działa pod nadzorem austriackiego odpowiednika KNF, czyli FMA i posiada licencję dostawcy usług płatniczych PSD II.

Firma z Austrii w ubiegłym roku weszła do Francji, Hiszpanii, Turcji, Włoch i Polski. Startup przekonuje, że od chwili zamknięcia poprzedniej rundy finansowania (wrzesień 2020 roku) liczba użytkowników platformy wzrosła z 1,3 do ponad 2 mln. Przychody w pierwszych dwóch miesiącach 2021 roku przewyższyły ponoć całkowite przychody w 2020 roku. W najbliższych kwartałach fintech planuje wprowadzać do oferty nowe produkty i wchodzić na kolejne rynki. Otwarcie nowych biur i hubów technologicznych planowane jest w Madrycie, Barcelonie, Londynie, Paryżu i Berlinie.

Przeczytajcie także: Fintech Provema nawiązał współpracę z Paysafe

O Bitpandzie zrobiło się głośno nad Wisłą pod koniec ubiegłego roku. Fintech ogłosił wówczas, że na początku 2021 roku otworzy w Krakowie Centrum Technologii i Innowacji (Innovation&Technology Hub), w którym zatrudni 300 osób – głównie programistów i inżynierów IT. Tak też się stało – zespół rozpoczął prace w lutym. Jednostką będzie zarządzał jeden ze współzałożycieli firmy, Christian Trummer. Nowe biuro ma ściśle współpracować z bazą w Wiedniu. Firma zapewniała, że w stolicy Małopolski zainwestuje minimum 10 mln euro.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies