Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Robinhood przejął Ziglu. Celem transakcji jest ekspansja w Europie

Ziglu powstał kilka lat temu w Wielkiej Brytanii. Startup posiada licencję instytucji pieniądza elektronicznego

Amerykańska firma Robinhood poinformowała o przejęciu brytyjskiego fintechu Ziglu. Ten ostatni tworzy aplikację, która pozwala m.in. zarządzać portfelem kryptowalut, transferować pieniądze i korzystać z rachunku płatniczego z kartą debetową. Wartość transakcji nie została ujawniona, ale serwis CNBC podaje, że ostatnio podmiot był wyceniany na 85 mln funtów, czyli ok. 475 mln zł. Zgodę na przejęcie muszą jeszcze wydać regulatorzy rynku.

Przeczytajcie także: Orlen rozbudowuje sieć automatów paczkowych

Ziglu powstał kilka lat temu z inicjatywy Marka Hippersona, który wcześniej współtworzył znany challenger bank – Starling. Co ważne, fintech posiada licencję instytucji pieniądza elektronicznego. W opublikowanym komunikacie Hipperson przekonuje, że dzięki przejęciu brytyjskiej firmy Robinhood będzie mógł dokonać ekspansji na europejskich rynkach. Ma to dotyczyć nie tylko biznesu kryptowalutowego. W dłuższej perspektywie startup Ziglu ma być włączany w struktury nowego właściciela.

Przeczytajcie także: Inpost zrezygnował z terminali w paczkomatach

Robinhood dostarcza aplikację umożliwiającą m.in. handel akcjami i kryptowalutami. Narzędzie jest proste w obsłudze i przede wszystkim tanie. Zapewniło to usłudze sporą popularność wśród drobnych inwestorów, którzy uaktywnili się szczególnie wraz z wybuchem pandemii. Firma wywołała jednak niezadowolenie użytkowników, gdy wstrzymała handel niektórymi akcjami, a tym samym uniemożliwiła podbijanie wartości spółek (duże fundusze grały na spadki ich cen). Doprowadziło to do odejścia niektórych inwestorów, pogorszenia wyników finansowych fintechu i spadku wartości jego akcji.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies