Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe statystyki systemu Ognivo. W I kw. z jego pomocą rachunek przeniosło prawie 5,2 tys. klientów

W analogicznym okresie 2021 roku system KIR posłużył do przeniesienia ponad 4,7 tys. rachunków

KIR przedstawił dane dotyczące funkcjonowania systemu Ognivo w I kw. 2022 roku. Wynika z nich m.in., że w ciągu minionych trzech miesięcy na przeniesienie rachunku bankowego przy pomocy tego rozwiązania zdecydowało się 5170 osób. Dla porównania: w analogicznym okresie 2021 roku na taki ruch zdecydowało się 4764 klientów. Można zatem mówić o niewielkiej poprawie statystyk. Warto jednak mieć na uwadze, że w I kw. 2019 roku z systemu do zmiany banku skorzystało 10,7 tys. klientów. Najnowszy wynik jest zbliżony do tego zanotowanego na początku 2020 roku, kiedy z systemu skorzystało 5128 osób.

Przeczytajcie także: Polski fintech Zen nawiązał współpracę z Twisto

Najwięcej wniosków o przeniesienie rachunku w poprzednim kwartale wpłynęło w lutym (1,9 tys.). Kolejny już raz ponad 99 proc., czyli 5110 klientów zdecydowało się także na zamknięcie dotychczasowego rachunku. Z opcji przeniesienia salda skorzystało 4891 osób, czyli około 95 proc. obsługiwanych. O przeniesienie zleceń stałych wystąpiło natomiast 767 osób, a o przeniesienie poleceń zapłaty 495 klientów.

Przeczytajcie także: Na europejski rynek trafia Nexo Card

Ognivo to system KIR wykorzystywany do wymiany informacji pomiędzy bankami i innymi uprawnionymi podmiotami (to np. ZUS, Poczta Polska, urzędy skarbowe czy miast). Służy on m.in. do przenoszenia kont. W tym celu należy złożyć wniosek i upoważnienie dotyczące przeniesienia usług. W taki sam sposób można równocześnie złożyć wniosek o zamknięcie dotychczasowego konta osobistego. Wszystkie formalności z tym związane przejmuje bank, do którego klient chce się przenieść. Cały proces zajmuje kilka dni i nie wymaga dalszego zaangażowania klienta.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies