Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uchodźcom łatwiej będzie zastrzec skradzione lub zgubione karty. ZBP uruchomił system zastrzegam.pl w języku ukraińskim

Uniwersalna infolinia w języku ukraińskim dostępna jest pod numerem (+48) 828 828 828

System zastrzegam.pl udostępniono w języku ukraińskim. Ułatwia zastrzeganie zgubionych lub skradzionych kart – klient nie musi pamiętać numeru infolinii swojego banku, może skontaktować się z uniwersalną infolinią, dostępną pod numerem (+48) 828 828 828. System działa każdego dnia, przez całą dobę. Operatorem narzędzia dostępnego pod tym adresem, jest Związek Banków Polskich. Sama usługa jest darmowa, ale dzwoniący ponosi koszt połączenia telekomunikacyjnego.

Przeczytajcie także: mBank zapowiada nowości w aplikacji

Rozwiązanie dostępne pod wskazanym numerem działa w sposób zautomatyzowany. Dzwoniący klient podaje podczas połączenia, który bank wydał jego kartę i jest przekierowywany na jego infolinię. Dzięki temu nie trzeba zapamiętywać numerów telefonów różnych instytucji. Skorzystają z niego także te osoby, które chcą zastrzec kilka kart (jednak dla każdej z nich trzeba będzie wykonać osobne połączenie). Należy pamiętać, że system zapyta tylko o nazwę banku – o inne dane poprosi już pracownik instytucji, która wydała kartę.

Wiele działających na polskim rynku banków oferuje funkcję czasowego blokowania lub zastrzegania kart na stałe w swoich aplikacjach na smartfony. Jeśli ktoś jednak nie korzysta z bankowości mobilnej, system zastrzegam.pl może być dla niego szczególnie przydatny. Należy też zaznaczyć, że rozwiązanie dotyczy wyłącznie wybranych polskich banków - w przedstawiony sposób klienci nie zastrzegą kart wydanych np. na Ukrainie.

Przeczytajcie także: Pocztowy umożliwi otwieranie rachunków "na selfie"

Warto przypomnieć, że pod koniec marca uruchomiono rozwiązanie, dzięki któremu obywatele Ukrainy mogą wymieniać hrywny na złote po korzystnym kursie. Transakcje te realizowane są w wybranych placówkach PKO, przygotowano dla nich specjalne stanowiska. Pełnoletni Ukraińcy mogą wymienić łącznie do 10 tys. hrywien. W tym celu muszą przyjść do placówki PKO osobiście z dowodem ukraińskim w wersji plastikowej, wydanym po 2016 r., lub z ukraińskim paszportem.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies