Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP jutro uruchamia skup hrywny. To efekt porozumienia z bankiem centralnym

Początkowo w skupie będzie uczestniczyć ponad 50 placówek PKO, ale docelowo ma ich być 100

PKO BP poinformował, że od jutra, czyli 25 marca obywatele Ukrainy mogą wymieniać hrywny na złote w 52 oddziałach tej instytucji (docelowo ma być ich 100). Każda osoba pełnoletnia może dokonać wymiany więcej niż raz, ale łączna wartość transakcji nie może przekroczyć 10 tys. hrywien. Akcja dotyczy wyłącznie banknotów o nominałach: 100, 200, 500 i 1000 hrywien. Instytucja nie pobiera opłat za operacje, nie stosuje też spreadu.

Przeczytajcie także: Alior ostrzega przed nową kampanią phishingową

Bank wyjaśnia, że dokumentami uprawniającymi do transakcji są ukraiński paszport zagraniczny lub dowód osobisty wydany po 2016 roku (paszport wewnętrzny). Pieniądze można otrzymać zarówno w gotówce, jak i przelewem na konto. PKO BP w placówkach objętych programem wydzieli dodatkowe stanowiska, w których prowadzona będzie wyłącznie wymiana pieniędzy. Dodatkowo obsługę ma ułatwić zaokrąglenie kursu hrywny do pełnych groszy.

Przeczytajcie także: Oszuści ogołocili konto krakowskiego zakonu

Program wymiany ukraińskiej waluty to efekt współpracy Narodowego Banku Polskiego i Narodowego Banku Ukrainy, o której poinformowano na początku tygodnia. PKO BP zajmie się skupem hrywien, a następnie sprzeda je do NBP. Oba podmioty stosują ten sam kurs – żaden z nich nie zarabia na tych transakcjach. Niestety, wysokość kursu wymiany nadal nie jest znana. Hrywny finalnie odkupi Narodowy Bank Ukrainy. Więcej informacji na temat programu znajdziecie pod tym adresem. Informacje po ukraińsku znajdują się tutaj, a lista placówek wymieniających hrywny tutaj.

KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies