Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w sposobie logowania do iPKO. Trzeba będzie podać dodatkowy kod lub zatwierdzić operację w aplikacji

Nowe zasady nie będą dotyczyć klientów, którzy logują się na konto na urządzeniu zaufanym

PKO BP poinformował o nowym sposobie weryfikacji w serwisie iPKO. Rozwiązanie ma być wprowadzane stopniowo, a celem jest zwiększenie bezpieczeństwa. Według nowych zasad, użytkownik logujący się do iPKO, po wpisaniu hasła zobaczy ekran z możliwością dodania urządzenia zaufanego. Jeśli ta opcja nie zostanie wybrana i klient kliknie "Przejdź do serwisu", będzie musiał dodatkowo zautoryzować operację.

Przeczytajcie także: Indie zapowiadają rychłe wprowadzenie CBDC

W tej sytuacji bank poprosi klienta o potwierdzenie logowania przy pomocy autoryzacji mobilnej, kodem SMS lub kodem ze zdrapki. Instytucja zaznacza jednak, że jeśli ktoś korzysta już z dodatkowych zabezpieczeń, czyli np. dwuetapowego logowania z wykorzystaniem aplikacji iKO, nic się w jego przypadku nie zmieni. Jednocześnie PKO przekonuje, że jeśli ktoś często korzysta z iPKO na danym urządzeniu, warto dodać je do zaufanych. To wygodne a jednocześnie nie wyklucza możliwości logowania się z innego sprzętu.

Przeczytajcie także: ZBP opublikował standard Polish Cloud w wersji 2.0

To kolejna w ostatnim czasie zmiana w iPKO związana z bezpieczeństwem. PKO BP ogłosił niedawno, że zablokuje możliwość logowania do serwisu iPKO za pośrednictwem przeglądarki Internet Explorer. Wynika to z faktu, że nie będzie ona wspierana przez Microsoft. Z kolei pod koniec 2021 roku bank informował klientów, że nie będą mogli korzystać z innego produktu tej firmy technologicznej – aplikacji IKO na Windows Phone.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies