Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w sposobie logowania do iPKO. Trzeba będzie podać dodatkowy kod lub zatwierdzić operację w aplikacji

Nowe zasady nie będą dotyczyć klientów, którzy logują się na konto na urządzeniu zaufanym

PKO BP poinformował o nowym sposobie weryfikacji w serwisie iPKO. Rozwiązanie ma być wprowadzane stopniowo, a celem jest zwiększenie bezpieczeństwa. Według nowych zasad, użytkownik logujący się do iPKO, po wpisaniu hasła zobaczy ekran z możliwością dodania urządzenia zaufanego. Jeśli ta opcja nie zostanie wybrana i klient kliknie "Przejdź do serwisu", będzie musiał dodatkowo zautoryzować operację.

Przeczytajcie także: Indie zapowiadają rychłe wprowadzenie CBDC

W tej sytuacji bank poprosi klienta o potwierdzenie logowania przy pomocy autoryzacji mobilnej, kodem SMS lub kodem ze zdrapki. Instytucja zaznacza jednak, że jeśli ktoś korzysta już z dodatkowych zabezpieczeń, czyli np. dwuetapowego logowania z wykorzystaniem aplikacji iKO, nic się w jego przypadku nie zmieni. Jednocześnie PKO przekonuje, że jeśli ktoś często korzysta z iPKO na danym urządzeniu, warto dodać je do zaufanych. To wygodne a jednocześnie nie wyklucza możliwości logowania się z innego sprzętu.

Przeczytajcie także: ZBP opublikował standard Polish Cloud w wersji 2.0

To kolejna w ostatnim czasie zmiana w iPKO związana z bezpieczeństwem. PKO BP ogłosił niedawno, że zablokuje możliwość logowania do serwisu iPKO za pośrednictwem przeglądarki Internet Explorer. Wynika to z faktu, że nie będzie ona wspierana przez Microsoft. Z kolei pod koniec 2021 roku bank informował klientów, że nie będą mogli korzystać z innego produktu tej firmy technologicznej – aplikacji IKO na Windows Phone.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies