Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Circle K udostępni w Polsce nową metodę płatności za paliwo. Rozwiązanie przypomina automatyczne opłaty za przejazd autostradą

Usługa Pay by plate działa już w Szwecji i Danii. Docelowo ma się pojawić na wszystkich stacjach sieci, także w Polsce, gdzie trwają już prace wdrożeniowe

Circle K rozwija usługę Pay by plate, czyli płatności w oparciu o tablice rejestracyjne. Rozwiązanie uruchomiono już w niektórych krajach skandynawskich, ale docelowo ma ono działać na wszystkich stacjach paliw tego podmiotu. Zapytane o to przez serwis cashless.pl biuro prasowe Circle K w Polsce odpowiedziało, że w naszym kraju są już prowadzone prace wdrożeniowe. Nie podano jednak daty uruchomienia usługi.

Przeczytajcie także: Shoper nawiązał współpracę z Brutto

O usłudze Pay by plate zrobiło się głośno wiosną 2021 roku, kiedy firma wprowadziła ją w Szwecji. Teraz nową metodę płatności uruchomiono w Danii. Jak to działa? Użytkownik musi pobrać aplikację Easy Fuel, w której rejestruje swój samochód. Do apki musi też podpiąć kartę płatniczą. I tyle. Po przyjechaniu na stację można zatankować i odjechać – zamontowane na miejscu kamery i odpowiednie algorytmy wykonają całą pracę, należność za paliwo zostanie ściągnięta automatycznie.

Narzędzia, w których wykorzystuje się rozpoznawanie tablic rejestracyjnych, działają już na naszym rynku i sprawdzają się np. w płatnościach za wybrane odcinki autostrad – taką usługę oferuje m.in. Autopay.

Przeczytajcie także: Paczkomaty mają być umieszczane w sklepach sieci Żabka

Circle K ma w Polsce 370 stacji paliw. Za paliwo i myjnię można już na nich płacić z pomocą aplikacji mobilnej, którą pobierzecie na urządzenia z iOS lub Androidem. Do apki należy podpiąć kartę płatniczą, a na samej stacji wprowadzić numer dystrybutora i potwierdzić płatność. Potem można rozpocząć tankowanie, rachunek zostanie przesłany na podany wcześniej adres mailowy.

AKTUALIZACJA

Po publikacji materiału biuro prasowe Circle K w Polsce przysłało sprostowanie do swojej wcześniejszej odpowiedzi na nasze pytanie, o następującej treści: "W Polsce obecnie przyglądamy się rozwiązaniu Pay by Plate, analizujemy dane i informacje, które otrzymujemy z duńskiego rynku. Na ich podstawie podejmiemy odpowiednią decyzję co do uruchomienia usługi w naszym kraju".

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies