Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank poprawia bezpieczeństwo aplikacji. Pojawił się w niej nowy etap weryfikacji klienta przy instalowaniu oprogramowania

Dodatkowym krokiem, wymaganym przy łączeniu aplikacji z kontem, jest wysłanie SMS-a

mBank poinformował o wprowadzeniu dodatkowej czynności w procesie uzyskiwania dostępu do konta za pomocą aplikacji mobilnej. Klient, który pobierze ją ze sklepu, zainstaluje na swoim urządzeniu i poda wymagane dane, będzie musiał jeszcze wysłać wiadomość tekstową. Zobliguje go do tego ekran z komendą „Wyślij nam SMS”. Instytucja przypomina, by krok ten wykonać z numeru zarejestrowanego w banku, i przestrzega, by nie ingerować w treść wysyłanej wiadomości.

Przeczytajcie także: Wirtualnej karty Pekao nie dodacie do Google Pay oraz Apple Pay

W kolejnym kroku klient powinien odsłuchać wiadomość głosową z kodem (cztery cyfry) i wpisać go w apce. Następnie należy podać PIN do wcześniej połączonej aplikacji lub hasło do serwisu transakcyjnego. To jednak nie koniec – bank poprosi też o dwie środkowe kolumny cyfr z dowolnej, aktywnej karty mBanku. Pozostaje ustalić PIN do apki i potwierdzić operację.

Jeśli użytkownik chce połączyć aplikację z telefonu, który nie jest zarejestrowany w mBanku, powinien zrobić to w serwisie transakcyjnym.

Przeczytajcie także: Revolut dodaje do aplikacji oprocentowane lokaty w złotych

mBank przekonuje, że wprowadzenie dodatkowego zabezpieczenia utrudni oszustom podszywanie się pod klientów. Wyjaśnia też, że zmiany będą wprowadzane stopniowo. Jednocześnie instytucja przypomina, że swoją aplikację udostępnia wyłącznie w autoryzowanych sklepach: App Store, Google Play i AppGallery (dla telefonów Huawei). Pobieranie i aktualizacja apek powinny się odbywać tylko za pośrednictwem tych marketów. Korzystanie z oprogramowania pochodzącego z innego źródła może się skończyć utratą ważnych danych i pieniędzy.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies