Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut dodaje do aplikacji oprocentowane lokaty w złotych. Z kontem Metal możecie liczyć na 1,4 proc.

Podobnie jak w przypadku kont oszczędnościowych w euro, Revolut świadczy nową usługę we współpracy z Aionem

W listopadzie 2021 r. brytyjski fintech wprowadził do oferty oprocentowane konta w euro. Zapowiedział wtedy, że wkrótce zaproponuje lokaty także w innych walutach. I słowa dotrzymał. Klienci z Polski korzystający z planu Metal otrzymali właśnie nową wersję aplikacji Revoluta a w niej oprocentowane konta oszczędnościowe w złotych. Można je odnaleźć w zakładce Sejfy.

Aby skorzystać z oferty, należy utworzyć nowe subkonto w polskiej walucie. Wpłacone tam pieniądze będą oprocentowane w wysokości 1,4 proc. w skali roku. Odsetki są wypłacane codziennie.

Przeczytajcie także: Revolut dodaje oprocentowanie do Sejfów

Czas uruchomienia usługi oraz wysokość oprocentowania konta mogą się różnić w zależności od rodzaju rachunku, który posiadacie. Revolut przyzwyczaił swoich klientów do tego, że z nowych usług świadczonych na lepszych warunkach jako pierwsze mogą się cieszyć osoby posiadające płatne konto Metal. Zazwyczaj jednak kilka tygodni później nowy produkt pojawia się w ofercie dostępnej dla wszystkich. W przypadku kont oszczędnościowych właściciele darmowych rachunków muszą się jednak liczyć z niższym oprocentowaniem.

Przypomnę, że o ile klienci posiadający płatne konta Metal, Premium i Plus za pieniądze odłożone w sejfach prowadzonych w euro otrzymują odpowiednio 0,3 proc., 0,2 proc. oraz 0,15 proc. rocznie, to pozostałym klientom Revolut oferuje symboliczne 0,1 proc. W przypadku kont złotowych różnice zapewne będą podobne.

Przeczytajcie także: Saving Vaults, czyli Sejfy z codzienną kapitalizacją odsetek

Warto dodać, że tak jak przy kontach w euro Revolut nie stosuje ani minimalnego ani maksymalnego limitu depozytu, a wpłacone środki są zabezpieczone do wysokości 100 tys. euro przez belgijski fundusz gwarancyjny. To dlatego, że Revolut oferuje lokaty we współpracy z Aion Bankiem. A ten, jak może Wam wiadomo, działa w Polsce na podstawie licencji bankowej wydanej właśnie w Belgii.

Aion Bank we własnej aplikacji także proponuje oprocentowane konta oszczędnościowe. Jak informował serwis cashless.pl niedawno podwyższono tam oprocentowanie. Od 1 grudnia 2021 r. klienci korzystający z kont Smart i All-inclusive otrzymają odpowiednio 1,5 proc. oraz 2 proc. w skali roku. Pieniądze można wpłacać i wypłacać w dowolnym momencie, nie tracąc odsetek.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies