Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut wprowadza konta oszczędnościowe dla wszystkich klientów. Jednak oferuje im symboliczne oprocentowanie

Saving Vaults, czyli Sejfy z codzienną kapitalizacją odsetek, pojawiły się w aplikacjach klientów korzystających z planów Premium, Plus i Standard. Wcześniej były dostępne jedynie dla użytkowników planu Metal

Pod koniec listopada Revolut zaproponował polskim klientom konta oszczędnościowe w euro z oprocentowaniem 0,3 proc. Oferta była jednak skierowana wyłącznie do osób korzystających z najdroższego, płatnego planu Metal. Od wczoraj fintechowy bank udostępnia usługę już wszystkim klientom w Polsce, ale na gorszych warunkach.

Przeczytajcie także: Revolut dodaje oprocentowanie do Sejfów

Teraz Sejfy z codzienną kapitalizacją odsetek pojawiły się także w aplikacjach klientów korzystających z planów Premium, Plus i Standard, oprocentowane odpowiednio 0,2 proc., 0,15 proc. i 0,1 proc. w skali roku. Na razie oszczędności można przechowywać wyłącznie w euro, ale Revolut zapowiada też wprowadzenie oprocentowanych kont złotowych.

Wpłacone środki są zabezpieczone do wysokości 100 tys. euro przez belgijski fundusz gwarancyjny. Dlaczego belgijski? Revolut nowy produkt oferuje we współpracy z Aion Bankiem. A ten działa w Polsce na podstawie licencji bankowej wydanej właśnie w Belgii.

Przeczytajcie także: Blik chce rozliczać transakcje w euro

Warto tez przypomnieć, że Aion Bank także oferuje oprocentowane konta oszczędnościowe. Jego klienci, w zależności od wybranego rodzaju rachunku, otrzymują od 0,5 do 1 proc. rocznie dla depozytów w euro. Aion proponuje miesięczną kapitalizację odsetek.

Wracając do Revoluta, ten fintechowy bank ujawnił, że jego polscy klienci ok. 30 proc. środków przechowują w euro, które w ostatnich miesiącach umacnia się względem złotego. Polska jest drugim po Wielkiej Brytanii krajem w Europie, w którym usługa Saving Vaults jest dostępna.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies