Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciąg dalszy złych wiadomości dla Getinu. Należąca do niego spółka Open Finance właśnie złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości

Tuż przed Wigilią Komisja Nadzoru Finansowego odrzuciła plan naprawczy Getinu i wprowadziła do niego kuratora

Open Finance, swego czasu jeden z największych, o ile nie największy pośrednik finansowy na polskim rynku, poinformował o złożeniu w sądzie wniosku o ogłoszenie upadłości. Powodem, jak napisano, jest istotne pogorszenie się sytuacji finansowej spółki, zbyt niskie przychody, które nie pokrywają kosztów, oraz brak perspektyw związanych z uzyskaniem finansowania pozwalającego na funkcjonowanie.

Przeczytajcie także: KNF wprowadza kuratora do Getinu

Ogłoszona przez Open Finance decyzja, to kolejna w ostatnim czasie zła wiadomość dla Getin Noble Banku, który, zgodnie z informację na stronie OF, ma prawie 43 proc. akcji tej spółki. Przypomnę, że tuż przed Wigilią KNF odrzucił aktualizację przedstawionego przez zarząd Getinu programu naprawczego banku. Wprowadził też do niego kuratora, którym został Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jeszcze wcześniej, bo dokładnie rok temu, przymusowej restrukturyzacji poddano powiązany z Getinem Idea Bank, który został przejęty przez Pekao.

Przeczytajcie także: Getin upraszcza swoje procesy

Historia Open Finance może być dowodem na prawdziwość powiedzenia, że karma wraca. W przeszłości firma była jednym z największych pośredników finansowych na polskim rynku. Niestety triumfy święciła m.in. dzięki sprzedaży produktów toksycznych takich jak polisy kapitałowe czy walutowe kredyty hipoteczne powiązane z funduszami inwestycyjnymi. Wiele osób, które zdecydowały się na ich zakup, poniosło duże straty. Nadzór ostatecznie zakazał ich sprzedaży, co podcięło spółce skrzydła. W ubiegłym roku firma miała prawie 30 mln zł straty i musiała pogodzić się z upadkiem należącej do siebie spółki Home Broker (pośrednik na rynku nieruchomości). Teraz sama zmierza w tym samym kierunku.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies