Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Niebawem rusza Szczyt Cyfrowy ONZ w Katowicach. Visa podejmie na nim temat CBDC

Wstęp na imprezę jest darmowy, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja

Za kilka dni wystartuje XVI Szczyt Cyfrowy ONZ – Internet Governance Forum 2021. Gospodarzem wydarzenia będzie Polska, a odbędzie się ono w dniach 6-10 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na imprezę składają się m.in. debaty, wykłady i warsztaty dotyczące cyfrowej rzeczywistości. Za jedną z tych inicjatyw stoi Visa, która skupi się na zagadnieniu walut cyfrowych banków centralnych.

Przeczytajcie także: InPost dostarczy przesyłki w dniu nadania w 20 miastach

Amerykańska organizacja płatnicza poświęca coraz więcej uwagi cyfrowej walucie banku centralnego (central bank digital currency, CBDC). Visa prowadzi nad nią badania, ale też uczestniczy w konsultacjach organizowanych przez Europejski Bank Centralny czy Światowe Forum Ekonomiczne. Wzmaga się dyskusja na temat cyfrowego pieniądza będącego wirtualnym odpowiednikiem gotówki i coraz więcej banków centralnych analizuje tę koncepcję.

Podczas swojego panelu na IGF 2021 Visa poruszy m.in. kwestię wpływu CBDC na powstawanie innowacji cyfrowych, przedstawi aktualny stan prac nad tym rozwiązaniem w różnych krajach i odniesie się do wyzwań związanych z odpowiednią regulacją prawną. W wydarzeniu tym udział wezmą goście ze Szwedzkiego Banku Centralnego, Komisji Europejskiej oraz Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przeczytajcie także: mPay będzie dystrybuował e-bilety autostradowe

A uczestnikami całego IGF 2021 będą przedstawiciele rządów, firm prywatnych, organizacji pozarządowych oraz społeczność akademicka. Hasło tegorocznej konferencji brzmi Internet United, czyli zjednoczony internet. W trakcie wydarzenia zostaną podjęte tematy technologii, legislacji, finansów, ale też praw człowieka czy dostępu do sieci. Udział w Szczycie Cyfrowym ONZ jest bezpłatny, a rejestrować się na imprezę można pod tym adresem.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: VISA, CBDC

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies