Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Cinkciarz wprowadza prowizję za przelewy z Wielkiej Brytanii. Kolejny efekt brexitu?

Nowa opłata zacznie obowiązywać 15 grudnia 2021 r. Cinkciarz zmienia regulaminy portalu oraz wymiany walut

Cinkciarz poinformował klientów, że w połowie grudnia zaczną obowiązywać nowe regulaminy dotyczące jego portalu oraz usługi wymiany walut. W ramach wprowadzanych zmian pojawi się prowizja za przelewy z Wielkiej Brytanii. – Aby nadal oferować transakcje wymiany walut na najwyższym poziomie dla użytkowników z Wielkiej Brytanii, wprowadziliśmy prowizję 5 zł za przelewy do Cinkciarz.pl z rachunków bankowych prowadzonych w tym kraju – napisał do swoich klientów Cinkciarz.

Przeczytajcie także: Revolut dodaje oprocentowanie do Sejfów

Fintech informuje także o innych zmianach, które wprowadzono w regulaminach. Przede wszystkim zrezygnowano z okresu 14 dni, w którym można zgłaszać reklamacje. W dokumentach zapisano też, że rozpatrywanie skarg nie może trwać dłużej niż 30 dni.

Cinkciarz doprecyzował także przepisy związane z zakresem obowiązków użytkownika (informacje o korzystaniu z portalu w sposób niezgodny z jego celem) i warunkami odmowy świadczenia usług oraz dodał zapis o możliwości otrzymywania powiadomień push w aplikacji.

Przeczytajcie także: Epayblock stracił licencję

Warunki świadczenia usług w Wielkiej Brytanii musiało zmienić w ostatnim czasie wiele instytucji finansowych. Jest to efekt brexitu. Na przykład w kwietniu 2020 r. po niespełna dwóch latach działalności z Wysp wycofał się fintechowy niemiecki bank N26. W październiku 2020 r. brytyjski Wise (kiedyś Transferwise) poinformował, że od 14 grudnia jego klienci na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego będą obsługiwani przez nowe biuro zlokalizowane w Brukseli. O licencję bankową w Wielkiej Brytanii musiał się też starać Revolut korzystający do tej pory z zezwolenia wydanego przez Bank Litwy.

Brexit wywołał także falę podwyżek cen usług, bowiem banki zaczęły traktować przelewy z Wielkiej Brytanii jako transgraniczne. W przypadku transakcji kartowych przestały obowiązywać unijne ograniczenia dotyczące prowizji interchange (opłaty odprowadzanej przez właścicieli sklepów do banków –wydawców kart z tytułu przyjętych płatności). Efektem tego było niedawno ogłoszone przez Amazona wstrzymanie obsługi płatności realizowanych niektórymi kartami kredytowymi wydanymi na terenie Wielkiej Brytanii.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies