Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Paytel zaoferował pożyczki dla użytkowników terminali płatniczych. Ofertę przygotował przy współpracy z Brutto

Wysokość pożyczki oferowanej przez Paytel jest uzależniona od wartości wpływów realizowanych za pośrednictwem terminala płatniczego

Paytel nawiązał współpracę z fintechem Brutto (spółka z grupy PragmaGo). Dzięki niej zaoferował swoim klientom pożyczki z przeznaczeniem na dowolny cel. Ich wysokość jest uzależniona od przychodów realizowanych bezgotówkowo za pośrednictwem terminali obsługiwanych przez Paytel. – Nasza usługa pomaga utrzymać płynność finansową firm – mówi Adam Tencza, dyrektor zarządzający w Paytel.

Przeczytajcie także: Paytel nawiązał współpracę z operatorem usługi Mokka

Z komunikatu prasowego wynika, że maksymalna wysokość pożyczki to 50 tys. zł, a okres spłaty – 12 miesięcy. Nie podano kosztów obsługi zadłużenia, ale Paytel deklaruje, że jego nowy produkt jest alternatywą dla drogich usług instytucji pożyczkowych oraz trudno dostępnych kredytów bankowych. Zakładam więc, że koszt pożyczki od Paytel i Brutto znajdzie się gdzieś pomiędzy kosztami wymienionych wyżej usług.

Przeczytajcie także: Paytel zmienia logo i identyfikację wizualną

Proces ubiegania się o finansowanie w ramach nowej usługi Paytel i Brutto odbywa się online. Odpowiedni wniosek składa się za pośrednictwem serwisu internetowego dostępnego dla klientów Paytel. Umowę akceptuje się za pomocą kodu otrzymanego w wiadomości SMS. Środki wypłacane są sprzedawcy przelewem ekspresowym.

Paytel nie jest oczywiście pierwszym operatorem terminali płatniczych, który oferuje swoim klientom opcję finansowania. Z podobnych usług mogą korzystać już użytkownicy terminali konkurencyjnych firm, np. Fiserv czy eService.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies