Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Elzab wprowadza nową aplikację elzAPP ON z bankowością dla firm i obsługą kas fiskalnych

Przesiębiorcy, którzy skorzystają z oferty Elzabu, już teraz uzyskają dostęp do kont biznesowych Aion Banku

Jak informował serwis cashless.pl w połowie września tego roku, Elzab wspólnie z Aion Bankiem postanowili przygotować ofertę dla firm. Dzisiaj Elzab ujawnił więcej szczegółów dotyczących tego wspólnego projektu. I tak, klienci producenta kas fiskalnych otrzymają do dyspozycji nową aplikację elzAPP ON. Zintegrowano w niej dwa systemy: odpowiedzialny za zarzadzanie kasą fiskalną online oraz system bankowości od Aion Banku. Aplikacja umożliwia założenie konta bankowego i zdalne zarządzanie biznesem, daje dostęp do danych sprzedażowych, pozwala na podgląd i definiowanie raportów oraz monitoruje, czy zostały spełnione wszystkie obowiązki wobec Ministerstwa Finansów.

Przeczytajcie także: Autopay wybawi kierowców od e-Toll

Tak jak napisałem w artykule Aion Bank przygotowuje konta dla firm. Będą usługi księgowe i kasy fiskalne od Elzabu, oferta dotyczy klientów, którzy zdecydują się zakupić kasę i założyć konto w Aion Banku. Urządzenie kosztuje wtedy 1490 zł netto. Można za nie zapłacić przelewem lub skorzystać z kredytu Aiona (7,2 proc.) i spłacić je w ratach. Elzab i bank proponują przedsiębiorcom dwa rodzaje rachunków: Smart za 29 zł i All Inclusive za 99 zł. W zamian właściciel konta otrzymuje m.in. nielimitowane bezpłatne przelewy krajowe i międzynarodowe, konta oszczędnościowe w PLN i EUR oraz wymianę walut po kursie międzybankowym, a w bardziej rozbudowanej wersji dodatkowe usługi. Co istotne, wszystko odbywa się w aplikacji Elzabu, nie trzeba instalować dodatkowej apki banku.

Przeczytajcie także: Nowa strona HDI, a na niej kalkulator składki OC

Elzab pozwala też skorzystać z nowej aplikacji tym przedsiębiorcom, którzy już wcześniej zakupili od niego kasę fiskalną online. Chętni będą jednak musieli otworzyć przynajmniej darmowe konto techniczne także w Aion Banku.

Warto przypomnieć, że przepisy nakazują przedsiębiorcom stopniowe zastępowanie starych kas z pamięcią z nowymi urządzeniami online na bieżąco wysyłającymi dane sprzedażowe do Ministerstwa Finansów. Urządzenia starego typu będą jeszcze sprzedawane do 31 grudnia 2022 r. Te, które już funkcjonują, mogą być używane tylko do wyczerpania pamięci, czyli nie dłużej niż 5 lat.

Natomiast Aion Bank nie ogłosił jeszcze, na jakich warunkach będzie świadczył usługi dla biznesu w Polsce. Z moich informacji wynika, że jego oferta dla firm ujrzy światło dziennie w najbliższych tygodniach. Na razie więc konta biznesowe mogą mieć w Aionie tylko przedsiębiorcy korzystający z aplikacji Elzabu.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies