Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciekawa akwizycja na rynku insurtechów. Lemonade przejmuje Metromile

Lemonade przejmuje insurtech specjalizujący się w ubezpieczeniach uzależnionych od stylu jazdy, chwilę po ogłoszeniu własnego projektu telematycznego

Lemonade, jeden z najbardziej znanych na świecie przedstawicieli branży insurtech, przejmuje spółkę Metromile. Kwota transakcji to ok. 500 mln dolarów, a jej finalizacji należy się spodziewać w połowie przyszłego roku.

Przeczytajcie także: InterRisk wykorzysta sztuczną inteligencję od Quantee

Metromile specjalizuje się w ubezpieczeniach komunikacyjnych, bazujących na stylu jazdy kierowcy. Posiada licencję w 49 stanach USA. Jak podkreślono w komunikacie na temat przejęcia, Metromile posiada dane dotyczące ponad 400 milionów przejazdów, w ramach których kierowcy pokonali miliardy mil. Informacje te zostały zestawione z zachowaniami kierowców (jak dużo jeżdżą, a także kiedy, gdzie i jak jeżdżą) i z rzeczywistymi danymi dotyczącymi roszczeń, co umożliwia ocenę tych zachowań pod kątem ryzyka spowodowania wypadku.

Przeczytajcie także: Trwają prace nad rekomendacją ws. sprzedaży ubezpieczeń w bankach

Wiedza i sprawdzone modele Metromile przydadzą się Lemonade w rozwijaniu niedawno uruchomionych ubezpieczeń komunikacyjnych. W swoim nowym produkcie ubezpieczyciel również zdecydował się na uzależnienie wysokości składki od stylu jazdy kierowcy, w czym kompetencje Metromile z pewnością mogą pomóc. Dodatkowym wyróżnikiem oferty Lemonade Car jest zaś usługa automatycznego wykrywania kolizji i kierowania do poszkodowanego służb ratowniczych lub pomocy drogowej.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies