Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut wdrożył otwartą bankowość w Polsce. W aplikacji można dodać konta czterech banków

Klienci Revoluta mogą połączyć z aplikacją swoje rachunki prowadzone w mBanku, Pekao, ING oraz Santanderze

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, w aplikacji Revoluta w Polsce pojawiła się wreszcie otwarta bankowość. I rzeczywiście pod ikonką z dostępnymi usługami w sekcji "Konta" można znaleźć funkcję "Powiązane". Po jej uruchomieniu klienci Revoluta mogą połączyć z rachunkiem konta prowadzone w czterech bankach z Polski: w mBanku, ING, Pekao i Santanderze.

Przeczytajcie także: Otwarta bankowość zawitała do iPKO

Po kliknięciu w ikonkę "Powiązane" klient musi zaakceptować regulamin usługi i wyrazić niezbędne zgody. Następnie wybiera z listy odpowiedni bank i jest proszony o autoryzowanie dostępu do konta w tej instytucji poprzez jej aplikację.

Po zatwierdzeniu dyspozycji rachunek zostaje dodany do apki Revoluta. Można go dodać do ekranu głównego, na którym pojawia się także zakładka "Powiązane".

Przeczytajcie także: Easy Check o zaletach otwartej bankowości

Oprócz widocznego salda dodanego rachunku nowa funkcja ma ułatwić klientom zasilanie konta w aplikacji Revoluta. Po zagregowaniu kont z innych banków do wpłaty nie trzeba będzie już używać karty debetowej. Natomiast wydaje się, że to udogodnienie nie jest jeszcze gotowe – u mnie przy próbie doładowania konta Revoluta z rachunku mBanku pojawia się komunikat, że coś poszło nie tak. Być może muszę zaczekać do oficjalnej premiery nowej funkcji.

Co ciekawe Revolut jest drugą instytucją, która wdrożyła dziś agregację rachunków. Wcześniej poinformował o tym mBank. Więcej na ten temat w tekście mBank wdrożył agregator rachunków z innych instytucji. Aktualnie dostępnych jest pięć banków.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies