Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank wdrożył agregator rachunków z innych instytucji. Aktualnie dostępnych jest pięć banków

Do serwisu transakcyjnego mBanku można dodać rachunki z PKO BP, Pekao, Aliora, ING i Millennium

mBank wdrożył tzw. agregator rachunków, czyli usługę umożliwiającą podgląd salda oraz historii transakcji na kontach prowadzonych w innych instytucjach. Rozwiązanie zostało przygotowane w oparciu o możliwości, jakie daje dyrektywa PSD II i idea tzw. open bankingu. mBank dołączył w ten sposób do grupy wielu banków, które już wcześniej wprowadziły agregatory rachunków (np. Santander, ING, Millennium, PKO BP).

Przeczytajcie także: mBank wdrożył voicebota na infolinię

Na razie z agregatora rachunków mBanku można korzystać tylko w internetowym serwisie transakcyjnym (konkurencja, np. PKO BP, pozwala na korzystanie z niego także w aplikacji mobilnej). Do serwisu mBanku można dodać rachunki z pięciu innych instytucji, czyli z: Aliora, ING, Millennium, Pekao i PKO BP. Konkurencja ma pod tym względem ofertę szerszą, umożliwia integrację kont także z takich instytucji jak: BNP Paribas, Citi Handlowy czy Santander.

Przeczytajcie także: mBank podnosi opłaty od transakcji zagranicznych

Aby dodać konto z innego banku do serwisu w mBanku, należy zalogować się na rachunek w tej instytucji, wybrać konto, które chce się dodać, zaakceptować odpowiednie zgody, a następnie potwierdzić operację, logując się na konto w banku, którego rachunek będzie dodany do serwisu mBanku. Agregator mBanku pozwala na razie jedynie na podgląd salda i historii transakcji. Konkurencyjne instytucje umożliwiają już także m.in. zlecanie przelewów. W tym celu jednak za każdym razem i tak trzeba logować się na zewnętrzne konto więc usługa cieszy się znikomym zainteresowaniem wśród klientów.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies