Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy one click Blikiem na Allegro już dla wszystkich użytkowników IKO. PKO BP podaje pierwsze statystyki usługi

Do tej pory z nowej usługi dostępnej dla klientów PKO BP na Allegro skorzystano 100 tys. razy

PKO BP zadeklarował przed chwilą, że już wszyscy klienci korzystający z jego aplikacji mobilnej IKO mogą aktywować nową usługę Blikiem. Mowa o nowym procesie płatności internetowych, określanej mianem one click. Rozwiązanie dostępne jest dla klientów kupujących na platformie Allegro.

Przeczytajcie także: Allegro i Blik wprowadzają nowy sposób płatności w internecie

– Od 20 października wszyscy użytkownicy aplikacji PKO BP mogą już zapłacić Blikiem na Allegro bez konieczności podawania kodu czy zatwierdzania transakcji w IKO, a jedynie potwierdzając płatność na Allegro – donosi bank w informacji prasowej.

O tym, że Allegro i PKO BP pracują nad nowym zastosowaniem płatności internetowych Blik mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już na początku lipca. Kilka tygodni później instytucje ogłosiły rozpoczęcie testów tego rozwiązania. Więcej na ten temat w tekście Allegro, Blik i PKO BP wprowadzają nową metodę płatności w e-commerce. To ma być prawdziwy one click.

Przeczytajcie także: Millennium wprowadza zbliżeniowego Blika na Huawei

Aby korzystać z nowej opcji płatności należy dodać allegro.pl do zaufanych sklepów w ramach zakupów bez kodu Blik i zaakceptować propozycję włączenia automatycznego potwierdzania w IKO po płatności w zaufanym sklepie allegro.pl. Po każdej transakcji klient otrzyma powiadomienie w postaci komunikatu push. Instytucje zastrzegają jednak, że przy niektórych operacjach wciąż mogą prosić o autoryzację płatności w aplikacji. Jak chwali się PKO BP do tej pory z nowej usługi skorzystano już 100 tys. razy.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies