Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wefox zarzuca większe sieci. Ubezpieczenia insurtechu będą mogli sprzedawać kolejni agenci

Wefox to insurtech wywodzący się z Niemiec, który stawia na digitalizację sprzedaży ubezpieczeń za pośrednictwem agentów

Poszerza się sieć pośredników, którzy mogą sprzedawać ubezpieczenia Wefoxa. Dotychczas ofertę insurtechu mogli prezentować jedynie agenci Unilinka, czyli największej polskiej multiagencji. Teraz grono to powiększy się o pośredników zrzeszonych w sieciach Diamond Finance i Conditor. Pierwsza z nich współpracuje z 600 agentami, a druga z 2 tys. pośredników z różnych stron Polski.

Przeczytajcie także: Szef Wefoxa: jesteśmy insurtechem opierającym się na kontakcie międzyludzkim

Zwiększenie dostępności oferty Wefoxa będzie możliwe dzięki działaniom Unexta, czyli strategicznego partnera insurtechu, wspierającego go na polskim rynku. To Unext podpisał umowy z dwiema wspomnianymi multiagencjami i zapewnia, że trwają rozmowy z kolejnymi sieciami o zasięgu ogólnopolskim. A w przyszłym roku zamierza zacząć współpracę również z mniejszymi podmiotami. Cezary Świerszcz, prezes Unexta, zaznacza, że zainteresowanie ofertą Wefoxa jest spore, i ocenia, że uda się szybciej niż zakładano przekroczyć pułap 10 tys. dystrybutorów mających w ofercie ubezpieczenia Wefoxa.

Przeczytajcie także: Grzechy główne ubezpieczycieli

Multiagencje Diamond Finance i Conditor są obecnie na etapie szkolenia pośredników i organizacji egzaminów. Wkrótce wszystko ma być gotowe, by obsłużyć pierwszych klientów zainteresowanych polisami Wefoxa, który na polskim rynku oferuje ubezpieczenia komunikacyjne i mieszkaniowe. Więcej na ten temat znajdziecie w tekście: Wefox w Polsce. Zobaczcie, ja niemiecki insurtech chce przekonać do siebie polskich agentów i klientów.

Wefox to wywodzący się rynku niemieckiego insurtech, który koncentruje się na rozwijaniu technologii ułatwiających pracę agentów. Stawia na cyfryzację procesów i dostarczanie narzędzi, dzięki którym zawieranie umowy, a także ewentualna późniejsza likwidacja szkody mają być wyjątkowo proste.

Fot. freepik.com/racool_studio

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies