Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Były szef Twisto i Automarketu wraca do ING. Krzysztof Blinowski będzie odpowiedzialny m.in. za sprzedaż Saio

Krzysztof Blinowski został powołany na stanowisko wiceprezesa należącej do banku spółki ING Usługi dla Biznesu

Krzysztof Blinowski, który kilka dni temu odszedł z PKO Leasing, gdzie szefował projektowi Automarket, wraca do grupy ING. Został powołany na wiceprezesa spółki ING Usługi dla Biznesu. Będzie w niej odpowiedzialny za ekosystem usług ING Księgowość, a także sprzedaż platformy oferowanej pod marką Saio (to rozwiązania służące robotyzacji procesów). Więcej na temat tej platformy w tekście ING pomoże firmom w automatyzacji pracy. Klienci zyskują dostęp do platformy SAIO, kolejnej usługi dodatkowej banku.

Przeczytajcie także: Krzysztof Blinowski odchodzi z Automarketu

Jak wspomniałem, do niedawna Krzysztof Blinowski kierował rozwojem Automarketu, na którego czele stał od lutego ubiegłego roku. Zanim trafił do PKO BP, przez dwa lata był country managerem Twisto w Polsce. Do polskiej spółki czeskiego fintechu przeszedł z ING Banku Śląskiego, w którym pracował na różnych stanowiskach od 2010 r. Można powiedzieć, że był to awans wewnętrzny po tym, jak ING zdecydowało się zainwestować w fintech specjalizujący się w płatnościach odroczonych.

Przeczytajcie także: Czym będzie platforma Saio od ING

ING Usługi dla Biznesu to należąca do Śląskiego spółka powołana do realizacji różnych projektów, które trudniej byłoby przeprowadzić w strukturach samego banku. Co ciekawe takich przedsięwzięć na polskim rynku przybywa. Przykładem może być PKO Finat (firma zrealizowała np. integrację aplikacji IKO z systemami sprzedażowymi operatorów płatnych odcinków dróg w Polsce) czy mElements należące do mBanku (spółka wdrożyła m.in. bramkę płatniczą PayNow).

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies