Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Krzysztof Blinowski odchodzi z PKO Leasing. Co dalej z Automarketem?

Krzysztof Blinowski był szefem projektu Automarket od lutego ubiegłego roku

Z informacji cashless.pl wynika, że Krzysztof Blinowski, szef uruchomionego latem ubiegłego roku przez PKO BP projektu Automarket, zmienia pracodawcę. Menager w rozmowie z cashless.pl potwierdził, że odchodzi z grupy PKO BP, ale nie ujawnił dokąd. Rolę dyrektora Automarketu pełnił od lutego ubiegłego roku.

Przeczytajcie także: mBank wprowadził nowości do platformy mAuto

Zanim trafił do PKO BP Blinowski przez dwa lata był country managerem Twisto w Polsce. Do polskiej spółki czeskiego fintechu przeszedł z ING Banku Śląskiego, w którym pracował na różnych stanowiskach od 2010 r. Można powiedzieć, że był to awans wewnętrzny po tym, jak ING zdecydowało się zainwestować w fintech specjalizujący się w płatnościach odroczonych.

O tym, że Blinowski chce odejść z Automarketu, na rynku mówi się od co najmniej kilku tygodni. Pojawiły się opinie, że może to też oznaczać, że PKO BP straciło serce do tego projektu, albo że zarząd banku nie jest zadowolony z poziomu jego rozwoju.

Jednak zdaniem Blinowskiego strategiczne znaczenie Automarketu dla PKO BP nie zmieni się. – Grupa nie zamierza ograniczać nakładów organizacyjnych ani finansowych na ten projekt. Wręcz przeciwnie, zespół wciąż rośnie, w przygotowaniu jest sporo istotnych dla klientów zmian, inicjatywa ciągle się rozwija. Moja decyzja o odejściu nie ma żadnego związku z sytuacją wewnątrz firmy. Jest podyktowana chęcią rozwoju zawodowego – powiedział serwisowi cashless.pl Krzysztof Blinowski.

Przeczytajcie także: Naspers przejmuje spółkę Carsmile

Automarket to jeden z projektów zapowiedzianych przez byłego prezesa Zbigniewa Jagiełłę. Z założenia miał być największą w Polsce platformą do zakupu i finansowania samochodów nowych i używanych. W strategii banku przygotowanej pod kierownictwem Jagiełły takich platform bank miał zbudować więcej, dla różnych branż. Póki co to się nie udało, a po ustanowieniu nowych władz w PKO BP plany w tym zakresie również mogą się zmienić. Od powstania Automarketu na rynku pojawiło się wiele konkurencyjnych rozwiązań, a jeden z takich serwisów istniejących wcześniej – Carsmile, zyskał potężnego inwestora w postaci południowoafrykańskiego koncernu Naspers.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies