Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski Ład nałoży na akceptujących karty nowy obowiązek. Terminale płatnicze będą musiały być zintegrowane z kasami online

Regulacja spowoduje, że do Centralnego Repozytorium Kas będą trafiały nie tylko informacje o obrocie, ale i o transakcjach bezgotówkowych realizowanych przez klientów

Na przedsiębiorców oferujących płatności kartą prawdopodobnie zostanie nałożony nowy obowiązek. Wśród zmian zaplanowanych w ramach Polskiego Ładu ma się bowiem znaleźć wymóg integracji terminala płatniczego z kasą fiskalną (o ile ta łączy się online z Centralnym Repozytorium Kas). Dzięki temu do CRK będą trafiać informacje nie tylko o samym obrocie, ale też o przyjętych płatnościach kartowych. Projekt stosownych zmian trafił już pod obrady Sejmu, o czym informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Przeczytajcie także: Citi zapowiada wprowadzenie Blika

Zgodnie z założeniami, zmiany mają wejść w życie 1 lipca 2022 r. Obejmą tych przedsiębiorców, którzy przyjmują płatności kartą i jednocześnie posiadają kasy łączące się online z CRK. Nie będą natomiast dotyczyć sprzedawców korzystających jeszcze z kas starszego typu, a więc takich, które kopie paragonów przechowują na papierze lub w pamięci elektronicznej.

Przeczytajcie także: Booksy przejmuje amerykańskiego konkurenta

Autorzy nowej koncepcji przewidzieli również sankcje za niedostosowanie się do projektowanej zmiany. Za niespełnienie nowego wymogu na przedsiębiorcę może zostać nałożona kara w wysokości 5 tys. zł. Implementacja przepisów będzie się wiązała ze zmianami w ustawach o VAT oraz prawo przedsiębiorców.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies