Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Z ubezpieczeń do bankowości. Artur Kurcweil w zarządzie PKO BP

Artur Kurcweil przez ostatnie 10 lat pracował grupie PZU

Rada nadzorcza PKO BP powołała Artura Kurcweila na stanowisko wiceprezesa zarządu banku. Będzie w nim nadzorował obszar technologii.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenia w BlaBlaCar

Artur Kurcweil jest doświadczonym menedżerem, który pracował m.in. w IBM i Siemensie, w tym w centrali tej spółki w Monachium. Branży finansowej jest natomiast znany dzięki ostatnim 10 latom, które spędził w grupie PZU. Od 2019 r. pełnił tam rolę dyrektora zarządzającego do spraw digitalizacji. Odpowiadał m.in. za transformację cyfrową grupy i prowadzone w niej projekty informatyczne.

Nowy wiceprezes PKO pełnił również funkcję dyrektora nadzorującego Laboratorium Innowacji PZU. To komórka zajmująca się współpracą z międzynarodowymi startupami, testowaniem i wdrażaniem innowacji w ramach grupy. O jej działaniach mogliście przeczytać w wywiadzie z Arturem Kurcweilem, który ukazał się w serwisie cashless.pl.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenia turystyczne w mPay

Transfer tego menedżera z PZU do PKO jest szczególnie ciekawy w kontekście zapowiedzi banku dotyczących silnego rozwijania obszaru ubezpieczeń. Jednym z pierwszych przejawów realizacji tych zamierzeń jest wprowadzenie nowych ubezpieczeń mieszkań i domów, które można powiązać z urządzeniami IoT monitorującymi bezpieczeństwo lokalu.

Podczas gdy PKO chce postawić na ubezpieczenia, PZU nie zamierza odpuszczać pola i też zaznacza, że planuje mocniej wykorzystywać synergię, wynikającą z posiadania w grupie banków. W ostatnim czasie coraz więcej produktów ubezpieczeniowych trafia do Aliora i Pekao.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: PKO BP, LUDZIE, PZU

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies