Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Smart home w ubezpieczeniu mieszkań i domów od PKO. Zniżka na czujniki i natychmiastowe wsparcie od ubezpieczyciela w razie awarii

Rozwiązanie zostało przygotowane we współpracy z dostawcą urządzeń IoT Fibaro oraz Mondial Assistance

PKO Ubezpieczenia wprowadziło do oferty nowe ubezpieczenie domów i mieszkań: PKO Dom. Obecnie można je kupić w oddziałach banku, a w drugiej połowie miesiąca będzie dostępne również w bankowości elektronicznej i mobilnej. W październiku pojawi się także w agencjach.

Przeczytajcie także: Jak samodzielnie kupić ubezpieczenie szkolne

Ubezpieczenie oferowane jest w trzech wariantach. W każdej opcji zapewnia ochronę w razie zdarzeń losowych, takich jak pożar, powódź, przepięcie czy zalanie, oraz wsparcie fachowców w ramach assistance. W wyższych wariantach w pakiecie jest również OC w życiu prywatnym, a także pokrycie ryzyka kradzieży z włamaniem, rabunku czy dewastacji.

Co ciekawe, PKO proponuje również wykorzystanie przy ubezpieczeniu technologii smart home. Klienci mogą sięgnąć po system zabezpieczeń, przygotowanych przez firmę Fibaro, w tym czujniki zalania, pożaru, włamania, czadu. Przy zakupie polisy PKO Dom ubezpieczający dostają 40 proc. zniżki na zakup centrali koordynującej pracę sensorów oraz zakup urządzeń, które mają pomóc uniknąć szkód lub zminimalizować ich skutki. Rozwiązanie natychmiast powiadamia klienta o wykrytym w jego domu zagrożeniu. A jednocześnie przekazuje informację do centrum alarmowego, dzięki czemu ubezpieczyciel od razu może zaoferować wsparcie w naprawie wykrytej awarii. Pomoc organizuje Mondial Assistance.

Przeczytajcie także: Czy będzie nowe otwarcie w bancassurance?

PKO Dom ma zastąpić dotychczas oferowane ubezpieczenie mieszkaniowe Mój Dom24. To pierwszy nowy produkt ubezpieczeniowy, który powstał w ramach projektu Nowej Prędkości Ubezpieczeń PKO BP. Grupa PKO chce rozwijać popularne typy ubezpieczeń, takie jak mieszkaniowe, komunikacyjne czy na życie, które będą dostępne w nowym modelu szerokiej dystrybucji. Jak zresztą zapowiadał nowy prezes banku, Jan Emeryk Rościszewski, polisy mają stać się ważnym filarem działalności banku, pozwalającym mu zwiększyć przychody pozaodsetkowe.

Obecnie oprócz PKO Dom spółka ubezpieczeniowa banku oferuje również takie produkty niepowiązane z ofertą bankową jak ubezpieczenia onkologiczne, podróżne i dziecka.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies