Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Hulajnogi elektryczne za 9 zł na Amazonie? Uważajcie na nowe oszustwo z płatną subskrypcją w tle

Jeśli skusicie się na zakup pojazdu w wyjątkowo atrakcyjnej cenie, możecie stracić dużo pieniędzy

Zespół CyberRescue ostrzega przed nowym rodzajem oszustwa, na które możecie się natknąć w mediach społecznościowych, np. na Facebooku. Posługując się nazwą znanej platformy sprzedażowej Amazon, złodzieje zachęcają internautów do zakupu hulajnogi elektrycznej za 9 zł. Do oferty ma prowadzić link, który w rzeczywistości przenosi klienta na fałszywą stronę wyłudzającą dane.

Przeczytajcie także: Amazon zapłaci klientom za ich dane biometryczne

Przestępcy za pomocą fałszywego adresu pozyskują nie tylko dane osobowe, ale też informacje dotyczące karty płatniczej. Po ich zdobyciu uruchamiana jest płatna subskrypcja. W przypadku opisywanym przez CyberRescue z konta klienta pobrano ponad 240 zł. Co robić w takim przypadku? Specjaliści radzą w pierwszej kolejności wyzerować limity na transakcje internetowe na karcie, a następnie ją zastrzec. Trzeba też skontaktować się z usługodawcą, u którego została uruchomiona subskrypcja, i domagać się jej dezaktywacji oraz usunięcia wszystkich danych. Można też spróbować wyegzekwować zwrot pobranych środków. A co do zasady zawsze należy też zachować ostrożność w przypadku wyjątkowo atrakcyjnych ofert.

Przeczytajcie także: Mastercard ujednolica znaki graficzne swoich usług

Zaledwie wczoraj mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że specjaliści CSIRT (Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego) w poprzednim kwartale wykryli i zgłosili do zablokowania ponad 1,3 tys. niebezpiecznych domen internetowych. W podsumowanym okresie najwięcej było witryn, przy pomocy których podszywano się pod znane portale z ogłoszeniami. Oszuści wciąż kuszą potencjalne ofiary także pokaźnymi zyskami z rzekomych inwestycji i wykorzystują w tym celu nazwy oraz marki znanych firm, w tym spółek Skarbu Państwa.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies