Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander wchodzi z kartami do Castoramy

Hiszpański bank zdobywa coraz silniejszą pozycję na rynku kart kredytowych

To nieoficjalna informacja, potwierdzona w dwóch niezależnych od siebie źródłach. Sieć marketów budowlanych Castorama rezygnuje ze współpracy z bankiem Credit Agricole w zakresie wydawania kart kredytowych na rzecz umowy z Santander Consumer Bankiem. To ciekawe o tyle, że Castoramę łączy z wrocławskim bankiem długoletni związek, zawiązany jeszcze w czasach, gdy nosił on nazwę Lukas.

Przeczytajcie także: Przybywa chętnych do wydawania kart kredytowych

Nie wiem jeszcze, od kiedy Castorama zacznie proponować klientom karty Santandera oraz czy oprócz tego hiszpański bank będzie również oferował kupującym w tej sieci kredyty ratalne. Na razie na stronie internetowej Castoramy wciąż widnieje informacja, że obsługę finansową oferuje Credit Agricole. Zarówno CA jak i Santander odmówiły komentarza w tej sprawie.

Tymczasem Santander odgrywa coraz ważniejszą rolę na polskim rynku kart kredytowych. Z raportu PRNews wynika, że w III kw. ubiegłego roku miał już 373 tys. wydanych kart, o 100 tys. więcej niż w tym samym kwartale rok wcześniej. Żaden inny bank w naszym kraju nie może pochwalić się tak szybkim wzrostem biznesu w segmencie kredytówek.

Przeczytajcie także: Czy można zwiększyć sprzedaż kart o 100 proc. w ciągu roku? Można

Natomiast rynek tych kart w Polsce od dłuższego czasu znajduje się w trendzie spadkowym, wynikającym głównie z czyszczenia przez banki swoich baz z kart nieaktywnych. W rekordowym 2009 roku banki miały wydanych prawie 11 mln kart kredytowych. Na koniec III kw. ubiegłego roku było ich bez mała 5,9 mln sztuk. I był to pierwszy kwartał od kilku lat, gdy liczba kredytówek wzrosła.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies