Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank przygotował nową apkę dla inwestorów. Zobaczcie, jakie funkcje znalazły się w mBank Giełda

Aplikacja jest już dostępna w markecie App Store, a w ciągu kilku tygodni ma również trafić do Google Play

mBank przygotował nową aplikację mobilną dla osób, które inwestują na polskiej i zagranicznych giełdach. Na razie apkę mBank Giełda znaleźć można w markecie App Store. Natomiast – jak mówi serwisowi cashless.pl Maksymilian Skolik, dyrektor biura maklerskiego mBanku – wersja na system Android jest już przygotowywana i zostanie udostępniona klientom w ciągu kilku tygodni.

Przeczytajcie także: ING podnosi opłaty klientom biura maklerskiego

Najistotniejsze funkcje tego narzędzia to składanie zleceń, przeglądanie notowań i podgląd stanu własnych inwestycji. – Zadbaliśmy o to, żeby te funkcje uprościć tak, żeby stały się intuicyjne nawet dla początkujących inwestorów. Dlatego dodaliśmy np. automatyczne podliczanie wartości składanego zlecenia czy podpowiedzi papierów, które użytkownik ma w portfelu. Jednocześnie wiemy, że aktywni gracze giełdowi potrzebują więcej informacji. Dlatego np. ekran notowań czy portfel ma dwa widoki: prosty i pełny – tłumaczy Maksymilian Skolik.

W dwóch wersjach dostępne są również wykresy stanowiące dopełnienie notowań giełdowych: mała wersja poglądowa oraz pełnoekranowy wykres z możliwością użycia wskaźników analizy technicznej.

W opcji Portfel użytkownik znajdzie liczbę i wartość posiadanych przez siebie papierów, a także zysk/stratę, strukturę portfela czy symulację wyniku w roku podatkowym. Oprócz najczęściej używanych funkcji dodano również opcje, które ułatwiają inwestorom życie, np. historię finansów, powiadomienia push o realizowanych zleceniach, komunikaty ze spółek.

Mając na uwadze, że ponad 40 proc. inwestorów składa zlecenia przez aplikację mobilną, a jednocześnie znaczna część klientów korzysta tak z kanału mobilnego, jak i internetowego, w nowej apce wprowadzono synchronizację list podglądanych notowań między eMaklerem i mBank Giełdą.

Przeczytajcie także: PKO chwali się nowym serwisem supermakler

– Mimo, że aplikacja ma szeroki zakres funkcjonalny to nie staraliśmy się przenieść wszystkich opcji np. z platformy eMakler. Skupialiśmy się na stworzeniu prostego i wygodnego interfejsu mobilnego i przede wszystkim w tym kierunku będziemy prowadzić kolejne prace rozwojowe – zapewnia dyrektor biura maklerskiego mBanku.

Po nową apkę sięgnąć mogą zarówno osoby, które korzystają z mBankowej platformy eMakler, jak i te, które inwestują bezpośrednio w biurze maklerskim. Klienci eMaklera logują się do mBank Giełdy przy pomocy aplikacji mobilnej mBanku – np. odciskiem palca czy FaceID. Docelowo nowe narzędzie ma zastąpić aplikację mDM for phone. mBank postanowił również dogodzić zwolennikom zarówno białej, jak i czarnej wersji kolorystycznej aplikacji – mBank Giełda jest dostępna w obu kolorystykach.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies