Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Znany w Polsce fintech Bunq pozyskał od inwestorów 228 mln dolarów. Firma jest wyceniana na 1,9 mld dolarów

Dotychczas startup był finansowany wyłącznie ze środków założyciela – Aliego Niknama

Holenderski fintech Bunq, który rozpoczął działalność w połowie poprzedniej dekady, osiągnął wartość 1,9 mld dolarów. Wszystko za sprawą rundy finansowania, w której uczestniczyli założyciel i szef startupu, Ali Niknam, a także Pollen Street Capital. Zdecydowana większość z zainwestowanych 228 mln dolarów pochodziła od tego ostatniego podmiotu. Pozyskane środki mogą być przeznaczone m.in. na przejmowanie mniejszych firm z sektorów finansowego i technologicznego.

Przeczytajcie także: Więcej biometrii w aplikacji PKO BP

Chociaż Bunq działa na rynku od kilku lat i zdołał już zgromadzić ponad jeden miliard euro na depozytach użytkowników, to po raz pierwszy poszukał zewnętrznego finansowania – sytuacja na rynku rzadko spotykana. Do niedawna rozwój firmy wspierał z własnej kieszeni wspomniany już Ali Niknam. Serwis techcrunch.com podaje, że założyciel zainwestował w swój biznes już przeszło 116 mln dolarów.

Dotychczas firma skupiała się na rozwoju usług i chciała uniknąć dodatkowego obciążenia, jakim jest spełnianie wymagań inwestorów. Biznes osiągnął już jednak odpowiednie rozmiary i dojrzał, jest gotowy na zwiększanie skali, a to wymaga pokaźnych funduszy. Co ciekawe, proces przejmowania mniejszych podmiotów już się rozpoczął – Bunq wprowadzi w swoje struktury irlandzką firmę pożyczkową Capitalflow Group, która wcześniej należała do obecnego inwestora – Pollen Street Capital.

Przeczytajcie także: Klarna badana pod kątem ujawnienia tajemnicy bankowej

Bunq jest znany klientom z Polski, w serwisie cashless.pl mogliście o nim przeczytać po raz pierwszy dwa lata temu. Fintech oferuje rachunek i kartę płatniczą, którymi można zarządzać z pomocą aplikacji. Ciekawym produktem jest Bunq Travel, czyli karta przedpłacona, która działa tak jak kredytówka. Fintech upraszcza dzielenie rachunków, tworzenie subkont itd. Spółka oferuje kilka planów taryfowych, w przypadku klientów indywidualnych opłaty wynoszą od 3 do 18 euro miesięcznie.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies