Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polcard ma już 30 lat. Firma chwali się osiągnięciami ostatnich trzech dekad

Polcard szczyci się obsługą pierwszego terminala płatniczego w Polsce oraz wydaniem tu pierwszej, rodzimej karty płatniczej

Właściciel marki Polcard rozpoczął obchody 30. rocznicy obecności na polskim rynku płatniczym. Spółka powstała w 1991 r., a w kolejnych kilku latach wprowadziła na rynek wiele produktów i usług jako pierwsza polska firma. Na przykład w 1992 r. na rynku pojawił się pierwszy terminal płatniczy do przyjmowania transakcji kartami, a rok później zadebiutowała pierwsza polska karta płatnicza Polcard.

Biuro prasowe Polcard (obecnym właścicielem marki jest First Data Polska należąca do amerykańskiej korporacji Fiserv) przypomniało także, że w 2000 r. firma wprowadziła płatności online, a dziesięć lat później – terminale mobilne. Z kolei w 2015 r. pojawiły się pierwsze płatności urządzeniami mobilnymi, a w 2020 r. – wydawnictwo kart online.

Przeczytajcie także: Formalne połączenie Fiserv i First Data w Polsce

Ważną innowacją wdrożoną przez właściciela marki Polcard jest SoftPOS, czyli aplikacja mobilna do zainstalowania na smartfony, umożliwiająca przyjmowanie płatności zbliżeniowych. First Data Polska przygotowała rozwiązanie przy współpracy z Visą, Samsungiem i firmą Paycore. SoftPOS zdobył tytuł Projekt Fintech w drugiej edycji fintechowych nagród cashless.pl w 2019 r.

– W ciągu ostatnich 30 lat krajobraz płatności bezgotówkowych uległ nieodwracalnym zmianom i my też zmienialiśmy się w tym czasie. Ewoluowało nie tylko logo Polcard – marki, bez której nowoczesnych płatności w Polsce by nie było. Rozwój technologii zaowocował przełomowymi rozwiązaniami, które wcześniej funkcjonowały jedynie jako fantastyczne idee. W tym roku świętujemy 30-lecie istnienia, mamy odważne plany na przyszłość i nie możemy doczekać się, co przyniesie następnych 30 lat – powiedział Krzysztof Polończyk, prezes First Data Polska.

Przeczytajcie także: Marka First Data zapewne zniknie z polskiego rynku

Obecnie Polcard oferuje klientom szeroką gamę usług płatniczych i pozapłatniczych – płatności wszystkimi systemami kartowymi, portfelami elektronicznymi i Blikiem, akceptację kart zagranicznych z możliwością płatności w rodzimej walucie czy platformę raportowania online OnePortal24. Systemy Polcard obsługują prawie 4,9 mln kart płatniczych największych banków obecnych na polskim rynku oraz niemal 186 tys. terminali wydanych ponad 86,6 tys. klientom. Aż 85 proc. polskich urzędów administracji publicznej korzysta z rozwiązań płatniczych Polcard, a opłatomaty firmy znajdują się w 150 polskich sądach.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies