Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Formalne połączenie Fiserv i First Data w Polsce. Kolejny etap fuzji we wrześniu

Obecnie trwający etap konsolidacji Fiserv i FDP w Polsce nie niesie ze sobą żadnych zmian dla klientów korzystających z terminali Polcard

Biuro prasowe spółki First Data Polska informuje o prawnym połączeniu Fiserv Polska oraz FDP, do którego doszło 30 kwietnia 2021 r. Odbyło się to poprzez przejęcie majątku Fiserv Polska przez First Data Polska. Takie rozwiązanie wynika z faktu, że druga z tych firm posiada licencję krajowej instytucji płatniczej, która jest konieczna dla oferowania usług agenta rozliczeniowego, świadczonych przez FDP. Połączenie spółek nie niesie ze sobą żadnych zmian dla klientów korzystających z terminali Polcard ani instytucji finansowych współpracujących z oboma łączącymi się podmiotami.

Przeczytajcie także: Nest Bank rozpoczyna współpracę z First Data Polska

– Niezmiennie naszym priorytetem pozostaje utrzymanie najwyższego poziomu zadowolenia i satysfakcji klientów i partnerów biznesowych oraz zapewnienie profesjonalnego wsparcia na każdym etapie współpracy. Połączenie spółek nie powoduje żadnych zmian w obowiązujących kontraktach, a także w zasadach współpracy. Dotychczasowe dane kontaktowe również pozostają bez zmian – powiedział serwisowi cashless.pl Krzysztof Polończyk, prezes First Data Polska.

Przeczytajcie także: Dobre wyniki terminali First Data podczas Finału WOŚP

Kolejnym etapem fuzji Fiserv i FDP będzie planowana na wrzesień bieżącego roku zmiana nazwy połączonej firmy. Szczegóły tej operacji mają zostać podane w późniejszym terminie. Wówczas formalnie nazwa First Data zniknie z polskiego rynku. Pozostanie natomiast marka handlowa Polcard, pod jaką funkcjonują terminale płatnicze obsługiwane w Polsce przez amerykańską firmę. Nowy logotyp połączonego podmiotu został zaprezentowany kilka miesięcy temu przy okazji udpostępnienia nowej strony internetowej i wygląda tak:

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies