Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kocham To Dbam. Nowy serwis do zakupu ubezpieczeń szkolnych, mapa bezpiecznych placówek i gra miejska z nagrodami

Za projektem Kocham To Dbam stoją Unilink i Szkolna Agencja Ubezpieczeniowa oraz ubezpieczyciel Signal Iduna

Ruszył nowy serwis do zakupu ubezpieczeń NNW dla dzieci (tzw. ubezpieczeń szkolnych). Portal jest elementem szerszego projektu o nazwie Kocham To Dbam, prowadzonego przez multiagencje Unilink i Szkolną Agencję Ubezpieczeniową oraz ubezpieczyciela Signal Iduna.

Na stronie kochamtodbam.pl można zdalnie kupić polisę zapewniającą wsparcie w razie nieszczęśliwego wypadku dziecka. Cena mieści się w przedziale od 39 zł do 254 zł za roczną ochronę i zależy od wariantu, których jest aż siedem. Ubezpieczyciel oferuje dość wysokie sumy ubezpieczenia w porównaniu do konkurencji – w najwyższym pakiecie wypłata za 100 proc. uszczerbku na zdrowiu lub śmierć w wypadku komunikacyjnym wyniesie 200 tys. zł, w dwóch kolejnych od góry to 140 tys. zł i 100 tys. zł (pozostałe warianty to 24 tys. zł, 30 tys. zł, 40 tys. zł, i 60 tys. zł). Za śmierć w wyniku innego wypadku zapewni połowę bazowej kwoty, co w najwyższych ofertach daje nadal przyzwoite sumy.

Przeczytajcie także: Jak kupić NNW szkolne, nie wychodząc z domu?

Trzeba natomiast zwrócić uwagę, że w przypadku zdarzeń takich jak złamania, zwichnięcia lub skręcenia odszkodowanie uzależnione od procenta uszczerbku na zdrowiu wyliczane jest już od niższych kwot niż te wskazane jako sumy ubezpieczenia w przypadku 100 proc. uszczerbku. W zależności od pakietu, za 1 proc. uszczerbku poszkodowany dostanie od 120 do 800 zł świadczenia. Oznacza to, że w przypadku najczęstszych zdarzeń suma ubezpieczenia wynosi od 12 tys. do 80 tys. zł, co jest wartością porównywalną do innych ofert dostępnych na rynku.

Na plus można ubezpieczycielowi zaliczyć też zagwarantowanie wypłat, nawet jeśli obrażenia odniesione przez dziecko nie zostaną zakwalifikowane jako trwały uszczerbek na zdrowiu. Określona kwota zostanie wypłacona w przypadku odniesienia ran, czyli np. rozcięcia wymagającego szycia lub założenia plastra zastępczego, w razie pokąsania lub pogryzienia przez zwierzę, a także w razie interwencji lekarskiej w wyniku obrażenia ciała, które nie zostało uwzględnione w tabeli uszczerbkowej. Podobnie w przypadku oparzenia, odmrożenia, wstrząśnienia mózgu czy ataku padaczki.

W ramach osobnych limitów ubezpieczyciel zapewnia również refundację kosztów leczenia i rehabilitacji oraz zakupu środków ortopedycznych. Przewidziano także rekompensatę za pobyt w szpitalu i wypłatę w razie zdiagnozowania poważnej choroby u ubezpieczonego. Pakiet świadczeń uzupełnia assistance, w ramach którego można liczyć m.in. na organizację wizyty u lekarza, wizytę pielęgniarki, dostawę leków, indywidualne korepetycje czy pomoc psychologa.

W ramach programu Kocham To Dbam dostępne jest również ubezpieczenie OC i NNW dla dyrektora i nauczycieli. Ubezpieczenia można także kupić u wybranych agentów. Dodatkowo klienci mogą dostać od pośrednika kod do wpisania podczas zakupu online, który zapewni im rabat. Wydaje się, że serwis idzie w tym zakresie w ślady portalu bezpieczny.pl, który swego czasu wprowadził na rynek ubezpieczeń szkolnych model sprzedaży wykorzystujący kody rabatowe od pośredników do promowania sprzedaży online.

Przeczytajcie także: Signal Iduna wchodzi w ubezpieczenia przedłużonych gwarancji

Ciekawym uzupełnieniem projektu Kocham To Dbam (KTD), który mieni się Ogólnopolskim Programem Bezpieczeństwa, jest zaś powstająca ogólnopolska mapa bezpieczeństwa. Można na niej sprawdzić, które placówki oświatowe dostały certyfikaty bezpieczeństwa KTD. W ten sposób zweryfikowano m.in, czy placówka spełnia wymogi bezpieczeństwa, kadra przeszła kurs bezpieczeństwa KTD, placówka prowadzi edukację w obszarze bezpieczeństwa zarówno dla dzieci, jak i dla nauczycieli, a teren wokół szkoły jest bezpieczny.

Dodatkową atrakcją dla młodych ubezpieczonych jest udział w grach miejskich, które będą organizowane w różnych miastach w Polsce. Uczestnicy gry będą szukali Filipa Chajzera oraz schowanych nagród. Podczas gry przyda się aplikacja Kocham To Dbam, którą można pobrać ze sklepów Google Play i App Store.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies