Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności kartą w internecie mają być łatwiejsze. Visa rozszerza dostęp do usługi Click to Pay

Od teraz z rozwiązania, które zastąpiło usługę Visa Checkout, mogą korzystać użytkownicy kart Visa z prawie 40 krajów świata, w tym z Polski

Visa poinformowała użytkowników jej kart o zmianie regulaminu usługi Click to Pay, która zastąpiła wcześniej oferowaną usługę Visa Checkout. Zmiana polega na uzupełnieniu listy krajów, z których klienci mogą korzystać z Click to Pay. Obecnie znajduje się na niej prawie 40 państw, w tym Stany Zjednoczone i wiele krajów z Azji czy Europy, w tym Polska. Wcześniej, wiosną ubiegłego roku, Visa informowała o rozpoczęciu migracji kart klientów z Checkout na Click to Pay, a proces ten rozpoczęto od USA.

Przeczytajcie także: Pierwsze sklepy dostosowane do Click to Pay

Rozwiązanie Click to Pay (Kliknij, aby zapłacić) to implementacja standardu SRC (Secure Remote Commerce) opracowanego przez EMVCo, instytucję założoną przez największe organizacje płatnicze na świecie. Z nowego standardu i sposobu płatności będzie korzystać nie tylko Visa – rozwój w tym kierunku zapowiedziały już także m.in. Mastercard, American Express czy Discovery.

Standard SRC ma ujednolicić i uprościć płatności kartami w sieci. Obecnie jest tak, że proces płacenia w sklepach stacjonarnych jest zawsze bardzo podobny i jest dla klienta łatwy. W przypadku e-commerce agenci rozliczeniowi czy integratorzy płatności stosują różne procesy, oznaczenia albo bramki płatnicze, a konsumenci nierzadko muszą wpisać sporo danych, by coś kupić. Brak powtarzalności i czytelności może ich zniechęcać do ponownych zakupów. Click to Pay ma to zmienić.

Przeczytajcie także: Bezpłatne autostrady dla użytkowników aplikacji Autopay

Za sprawą tej usługi klient nie będzie musiał wprowadzać ręcznie informacji z karty albo przechowywać ich w przeglądarce. Obsługa ma być pozbawiona hasła, ale jednocześnie zachowane zostaną odpowiednie standardy bezpieczeństwa wynikające chociażby z przepisów dyrektywy PSD II.

Natomiast Visa Checkout to usługa wprowadzona do oferty przez Visę kilka lat temu. Zastąpiła rozwijane wcześniej rozwiązanie o nazwie V.me. Organizacje płatnicze liczą, że standard SRC pozwoli zwiększyć popularność kart w płatnościach internetowych. Zwłaszcza na takich rynkach jak polski, gdzie duży udział w transakcjach e-commerce mają alternatywne instrumenty płatnicze, takie jak przelewy typu pay by link czy Blik.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies