Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rozwiązanie "Kliknij, aby zapłacić" już działa. Visa dostosowała do niego pierwszych 10 tys. sklepów

Jeżeli macie dość wpisywania danych z karty podczas zakupów w internecie, rozwiązanie "Click to pay" ("Kliknij, aby zapłacić") powinno przypaść Wam do gustu

Alan Johnson, wiceprezes ds. rozwiązań cyfrowych Visy powiedział serwisowi PYMNTS, że już 10 tys. sklepów internetowych w Stanach Zjednoczonych zostało dostosowanych do akceptacji płatności w formule "Click to pay". Proces ten rozpoczął się w styczniu bieżącego roku i będzie kontynuowany także na innych rynkach.

Przeczytajcie także: Poznajcie SRC. Wkrótce tak będziecie płacić kartami w internecie

Rozwiązanie "Kliknij, aby zapłacić" to implementacja standardu SRC (Secure Remote Commerce) opracowanego przez EMVCo, instytucję założoną przez największe organizacje płatnicze na świecie. Z nowego standardu i sposobu płatności nie będzie korzystać wyłącznie Visa – rozwój w tym kierunku zapowiedziały już m.in. Mastercard, American Express czy Discovery. O tym, że wdrożenia tego typu będą miały miejsce, mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl jesienią ubiegłego roku.

Dlaczego ta zmiana jest istotna? Standard SRC ma ujednolicić i uprościć płatności kartami w sieci. Obecnie jest tak, że proces płacenia w sklepach stacjonarnych wygląda zawsze bardzo podobnie i jest dla klienta łatwy. W przypadku e-commerce agenci rozliczeniowi czy integratorzy płatności stosują różne procesy, oznaczenia albo bramki płatnicze, a konsumenci nierzadko muszą wpisać sporo danych, by coś kupić. Brak powtarzalności i czytelności może ich zniechęcać do ponownych zakupów. "Kliknij, aby zapłacić" ma to zmienić.

Przeczytajcie także: Kasy wirtualne zamiast taksometru. Rozporządzenia w czerwcu

Za sprawą "Click to pay" klient nie będzie musiał wprowadzać ręcznie informacji z karty albo przechowywać ich w przeglądarce. Obsługa ma być pozbawiona hasła, ale jednocześnie zachowane zostaną odpowiednie standardy bezpieczeństwa wynikające chociażby z przepisów dyrektywy PSD II. Johnson zwrócił uwagę na to, że ikona SRC widoczna na filmiku powyżej przypomina symbol przewijania do przodu i właśnie na tym ma polegać wdrażana obecnie zmiana.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies