Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejne banki spółdzielcze w systemie Express Elixir. Łącznie jest ich już 300

Do grona banków spółdzielczych udostępniających klientom przelewy natychmiastowe Express Elixir dołączyło pięć kolejnych

KIR informuje, że do grona banków spółdzielczych udostępniających przelewy w systemie Express Elixir dołączyło pięć kolejnych placówek. Z tej usługi KIR-u mogą już zatem korzystać klienci 300 banków spółdzielczych. W tym roku do systemu przyłączyło się 31 takich instytucji.

Przeczytajcie także: Systemy KIR wciąż poprawiają wyniki

Express Elixir to system przelewów natychmiastowych, który działa przez całą dobę, przez siedem dni w tygodniu, niezależnie od świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. Umożliwia błyskawiczny transfer środków między kontami w różnych bankach. Za jego pomocą rozliczane są także przelewy na telefon inicjowane w systemie Blik.

Przeczytajcie także: SGH wdrożyło mSzafir

W dużej mierze to właśnie przelewy na numer telefonu stoją za istotnymi wzrostami, jakimi w ostatnim czasie może się pochwalić Express Elixir. W I kwartale 2021 r. w systemie zrealizowano 21,97 mln transakcji o wartości 19,44 mld zł, co w stosunku do I kwartału ubiegłego roku stanowi wzrost o 110 proc. w liczbie transakcji i 34 proc. w ich wartości.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies