Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao umożliwia zdalne zakładanie rachunków maklerskich. Usługa wkrótce także dla nowych klientów

Na razie nowa usługa BM Pekao jest kierowana do klientów banku, ale w III kw. 2021 r. będą mogli skorzystać z niej także ci, którzy nie mają żadnej relacji z Pekao

Zdalne zakładanie rachunków bankowych to na polskim rynku już standard. Większość instytucji oferuje taką usługę wykorzystując do tego nowoczesne sposoby weryfikacji tożsamości np. za pośrednictwem zdjęcia dowodu osobistego i selfie. W ten sposób nowe konta można zakładać także w Pekao. Teraz rozwiązanie zostało udostępnione także przez Biuro Maklerskie Pekao.

Przeczytajcie także: Pekao zaczęło sprzedaż ubezpieczeń przez aplikację

Jak powiedział dyrektor BM Pekao Piotr Kozłowski w wywiadzie udzielonym agencji ISBnews, obecnie z usługi można korzystać za pośrednictwem serwisu internetowego i mogą to robić tylko klienci posiadający konto osobiste w Pekao. Jednak jeszcze przed wakacjami nowa funkcja trafi także do aplikacji mobilnej Pekao. Natomiast w III kw. będą z niej mogli korzystać także klienci, którzy do tej pory nie mają żadnej relacji z Pekao. W procesie w ogóle nie wykorzystuje się papieru.

Przeczytajcie także: Z bankowości mobilnej korzysta już 17 mln Polaków

Przedstawiciel BM Pekao nie powiedział, w jaki sposób weryfikowana będzie tożsamość klientów zakładających rachunek maklerski. Być może proces ten będzie poprzedzony albo równoległy z założeniem konta osobistego w Pekao. Bank od dawna współpracuje przy weryfikacji tożsamości nowych klientów przez selfie z fintechem Identt. Niedawno w PeoPay pojawiła się funkcja usprawniająca cały ten proces dzięki wykorzystaniu tzw. dowodów osobistych z warstwą elektroniczną. Więcej na ten temat w tekście W Pekao otworzycie konto na selfie z e-dowodem. To pierwszy bank z taką usługą.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies