Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W Pekao otworzycie konto na selfie z e-dowodem. To pierwszy bank z taką usługą

Z rozwiązania mogą już korzystać posiadacze smartfonów z systemem Android. Niebawem zostanie udostępnione użytkownikom sprzętu Apple

Bank Pekao umożliwia otwarcie konta na selfie przy wykorzystaniu e-dowodu. Dane wymagane w procesie weryfikacji klienta zostaną pobrane z warstwy elektronicznej dokumentu (dotyczy to każdego dowodu wydanego po marcu 2019 roku). Proces jest nie tylko bezpieczny, ale też krótki i wymaga przede wszystkim smartfona z funkcją NFC. Instytucja chwali się tym, że wdrożyła to rozwiązanie jako pierwszy bank w Polsce.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa reaguje na gotówkową krucjatę NBP

Aby otworzyć rachunek w Pekao, należy zainstalować na smartfonie aplikację PeoPay i wybrać opcję "Otwórz konto". W kolejnym kroku trzeba podać sześciocyfrowy numer CAN widoczny na froncie dowodu pod zdjęciem. Do urządzenia z aktywną funkcją NFC wystarczy zbliżyć dokument. Dane właściciela dowodu zostaną odczytane i przekazane do banku. W efekcie nie jest już konieczne robienie zdjęcia dowodu.

Przeczytajcie także: Fintech Pago walczy o klientów w Polsce i szuka tu inwestorów

Po odczytaniu danych aplikacja poinstruuje klienta, by zrobił selfie. Umowę zatwierdza się kodem przesłanym w SMS. Klient ustala jeszcze numer PIN do logowania w PeoPay. Konto jest założone. Na razie z tego rozwiązania mogą korzystać użytkownicy smartfonów z systemem Android, niebawem będzie to dotyczyło także użytkowników sprzętu Apple. Nowa metoda weryfikacji danych została opracowana we współpracy z firmą Identt. Więcej na temat tego projektu możecie się dowiedzieć z rozmowy z Katarzyną Stachów, project managerką w firmie Identt.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies