Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BNP Paribas wprowadza 5-proc. prowizję od transakcji zagranicznych. Dotyczy to nawet płatności kartą Multiwalutową

BNP Paribas ogłosił też szereg innych podwyżek, wprowadzanych głównie do rachunków i kart wycofanych z bieżącej sprzedaży

Klienci BNP Paribas otrzymali wczoraj mało przyjemną korespondencję ze swojego banku. Instytucja poinformowała o zmianach, jakie zamierza wprowadzić w regulaminie swoich usług i cenniku. Nowe zasady zaczną obowiązywać 1 sierpnia bieżącego roku i w większości oznaczają podwyżki istniejących oraz wprowadzenie nowych opłat i prowizji.

Przeczytajcie także: BNP Paribas wszedł do systemu mojeID

Najważniejsza ze zmian dotyczy transakcji zagranicznych kartami Mastercard. Do tej pory transakcje walutowe przeliczane były na euro po kursie organizacji płatniczej, a następnie na złote po kursie banku. Zgodnie z nowymi zasadami transakcje będą przeliczane od razu na złote po kursie Mastercarda, jednak bank doliczy do takich płatności prowizję w wysokości 5 proc.

Co ciekawe nowa opłata będzie dotyczyć nawet karty Multiwalutowej, sprzedawanej w przeszłości jako instrument szczególnie polecany podróżnym wyjeżdżającym za granicę. Nowa prowizja nie będzie dotyczyć jedynie Karty otwartej na świat, Mojej karty premium Mastercard, Karty debetowej Wealth Management i kart do rachunku walutowego w euro.

Przeczytajcie także: BNP Paribas stawia na mobilną autoryzację

Ale nowy cennik BNP Paribas to także szereg podwyżek istniejących opłat, dotyczących głównie rachunków i kart wycofanych z oferty. Bank zdecydował np. o ujednoliceniu, czyli podwyższeniu opłat za prowadzenie kont: Premium, Planu aktywnego, Konta dobrze dobranego, Pakietu S, M i L. Na przykład opłata za korzystanie z flagowego niegdyś Konta dobrze dobranego wzrośnie z 12 zł do 15 zł miesięcznie.

Podrożeje także korzystanie z kart debetowych. Z tym że dotyczy to nie tylko kart ze starej oferty, ale i obecnej: Mastercard otwarta na dzisiaj i wydana do Konta otwartego na Ciebie podrożeje z 3 do 5 zł miesięcznie. Dodatkowo zmieni się warunek zwalniający z tej opłaty. Obecnie jest to minimum jedna transakcja bezgotówkowa miesięcznie, a będą trzy transakcje. Drożeją także wypłaty gotówki z bankomatów krajowych i zagranicznych z 5 do 7 zł oraz przelewy zlecane w oddziale albo serwisie telefonicznym z 10 na 12 zł.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies