Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BNP Paribas wprowadza 5-proc. prowizję od transakcji zagranicznych. Dotyczy to nawet płatności kartą Multiwalutową

BNP Paribas ogłosił też szereg innych podwyżek, wprowadzanych głównie do rachunków i kart wycofanych z bieżącej sprzedaży

Klienci BNP Paribas otrzymali wczoraj mało przyjemną korespondencję ze swojego banku. Instytucja poinformowała o zmianach, jakie zamierza wprowadzić w regulaminie swoich usług i cenniku. Nowe zasady zaczną obowiązywać 1 sierpnia bieżącego roku i w większości oznaczają podwyżki istniejących oraz wprowadzenie nowych opłat i prowizji.

Przeczytajcie także: BNP Paribas wszedł do systemu mojeID

Najważniejsza ze zmian dotyczy transakcji zagranicznych kartami Mastercard. Do tej pory transakcje walutowe przeliczane były na euro po kursie organizacji płatniczej, a następnie na złote po kursie banku. Zgodnie z nowymi zasadami transakcje będą przeliczane od razu na złote po kursie Mastercarda, jednak bank doliczy do takich płatności prowizję w wysokości 5 proc.

Co ciekawe nowa opłata będzie dotyczyć nawet karty Multiwalutowej, sprzedawanej w przeszłości jako instrument szczególnie polecany podróżnym wyjeżdżającym za granicę. Nowa prowizja nie będzie dotyczyć jedynie Karty otwartej na świat, Mojej karty premium Mastercard, Karty debetowej Wealth Management i kart do rachunku walutowego w euro.

Przeczytajcie także: BNP Paribas stawia na mobilną autoryzację

Ale nowy cennik BNP Paribas to także szereg podwyżek istniejących opłat, dotyczących głównie rachunków i kart wycofanych z oferty. Bank zdecydował np. o ujednoliceniu, czyli podwyższeniu opłat za prowadzenie kont: Premium, Planu aktywnego, Konta dobrze dobranego, Pakietu S, M i L. Na przykład opłata za korzystanie z flagowego niegdyś Konta dobrze dobranego wzrośnie z 12 zł do 15 zł miesięcznie.

Podrożeje także korzystanie z kart debetowych. Z tym że dotyczy to nie tylko kart ze starej oferty, ale i obecnej: Mastercard otwarta na dzisiaj i wydana do Konta otwartego na Ciebie podrożeje z 3 do 5 zł miesięcznie. Dodatkowo zmieni się warunek zwalniający z tej opłaty. Obecnie jest to minimum jedna transakcja bezgotówkowa miesięcznie, a będą trzy transakcje. Drożeją także wypłaty gotówki z bankomatów krajowych i zagranicznych z 5 do 7 zł oraz przelewy zlecane w oddziale albo serwisie telefonicznym z 10 na 12 zł.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies