Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności Pay&Go już na wszystkich stacjach własnych Lotosu. Wkrótce do apki będzie można dodawać karty bankowe

Na razie użytkownicy Pay&Go mogą płacić wpisując kod Blik

Lotos poinformował o rozszerzeniu zasięgu sieci akceptacji dla usługi Pay&Go. Od kilku miesięcy można było z niej korzystać testowo na 15 stacjach koncernu. Teraz bez podchodzenia do kasy można już płacić za pomocą Pay&Go na wszystkich 321 stacjach własnych Lotosu. Apka jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych jak i firmowych.

Przeczytajcie także: BP wprowadzi własną aplikację do płatności mobilnych

Lotos Pay&Go to aplikacja mobilna, którą można pobrać z App Store, Google Play oraz AppGallery. Aby zapłacić za jej pomocą za paliwo, należy zatankować samochód, a następnie zeskanować kod umieszczony na dystrybutorze. Wówczas apka wyświetli informacje o stacji, na której znajduje się użytkownik, numerze dystrybutora, z którego skorzystał oraz kwocie do zapłaty. Po wyborze opcji "Zapłać przez aplikację" należy wprowadzić kod Blik, autoryzować transakcję i można odjechać bez podchodzenia do kasy.

Obecnie jedyną metodą płatniczą w Lotos Pay&Go jest wspomniany Blik. Wkrótce do aplikacji będzie też można dodać kartę bankową. Funkcjonalność apki zostanie także uzupełniona o płatności za inne produkty dostępne na podjeździe. Zostanie też włączona obsługa samochodów elektrycznych.

Przeczytajcie także: Druga aplikacja do płatności za paliwo znika z rynku

Lotos nie jest oczywiście pierwszą siecią stacji benzynowych, która udostępniła klientom aplikację do płatności przy dystrybutorze. Podobne rozwiązania oferują już m.in. Orlen, Circle K czy Carrefour a swoje prace nad aplikacją prowadzi także BP, o czym możecie przeczytać w tekście Kolejny koncern stawia na płatności za paliwo przy dystrybutorze. Trwają testy na stacjach BP w Polsce.

Co ciekawe pierwszym tego typu narzędziem w Polsce była aplikacja Tankuj24 wprowadzona przez Unimot do płatności w sieci stacji Avia. Pod koniec 2018 roku Unimot podjął jednak decyzję o zawieszeniu tego projektu, argumentując to małą liczbą użytkowników apki. Ciekawe jak twórcy Tankuj24 czują się dziś, gdy większość koncernów wprowadza podobne rozwiązania, a prace nad takimi narzędziami uległy przyspieszeniu w ubiegłym roku, w wyniku rozwoju pandemii koronawirusa.

Fot. Wikipedia/Pece CCA 3.0

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies