Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
Nie cztery czy siedemnaście a 150 walut. Oto zupełnie inny pomysł na kartę wielowalutową od mBanku i Visy

Nie cztery czy siedemnaście a 150 walut. Oto zupełnie inny pomysł na kartę wielowalutową od mBanku i Visy

Użytkownik nowego plastiku nie będzie musiał uruchamiać rachunków walutowych, aby móc po niskich kosztach dokonywać transakcji w niemal wszystkich krajach świata

O tym, że mBank zamierza wprowadzić do swojej oferty kartę wielowalutową, mogliście jako pierwsi dowiedzieć się z serwisu Cashless już parę tygodni temu. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Wtedy nie znałem jeszcze wielu szczegółów nowej oferty mBanku, ale dziś mogę już Wam je przedstawić. Produkt jest niezwykle ciekawy, bo to zupełnie nowy pomysł na bankową kartę wielowalutową.

Przeczytajcie także: Kartą podarunkową też można płacić mobilnie

Karty wielowalutowe są ostatnio bardzo modne w Polsce. Znajdziecie je w ofercie m.in. Pekao, PKO czy ING. Korzystanie z nich wiąże się jednak z koniecznością założenia rachunków w różnych walutach oraz obowiązkiem utrzymywania na nich odpowiednich oszczędności, by w razie chęci przeprowadzenia transakcji bank mógł obciążyć konto. Visa Świat mBanku to zupełnie inny pomysł na kartę wielowalutową, przypominający bardziej kartę Revoluta niż plastiki konkurencji z Polski.


Otóż aby z niej korzystać, klient nie musi zakładać żadnych rachunków walutowych. Transakcje w dolarach, euro, funtach, frankach czy w jednej ze 150 innych walut są przeliczane na złote bez prowizji związanej z przewalutowaniem, po kursie oferowanym przez Visę. Z tego co się orientuję, kurs ten niewiele różni się od proponowanych przez kantory internetowe w Polsce, a bywa od nich korzystniejszy. Visa Świat umożliwia też normalne płatności oraz wypłaty gotówki z bankomatów w kraju.

Niestety, Visa Świat ma też swoje wady. Przede wszystkim nie jest dla wszystkich, bo mBank oferuje ją tylko swoim zamożniejszym klientom korzystającym z rachunków mKonto Aquarius oraz mKonto Aquarius Intensive. Nie jest też tania, bo kosztuje 10 zł miesięcznie i jest to opłata bezwarunkowa, której nie da się uniknąć. W zamian jednak klient dostaje nie tylko możliwość tanich transakcji zagranicznych, ale także bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą oraz ubezpieczenie, dzięki któremu bank pokrywa całość szkód wynikających z ewentualnego nieuprawnionego użycia karty.

Przeczytajcie także: Klienci Orange Finanse nie grzeszą aktywnością

Natomiast ci ze szczęśliwców, którzy znajdą się w grupie uprawnionych do korzystania z nowej visy od mBanku, zamawiając ją do końca roku mogą skorzystać z promocji. W jej ramach nie będą ponosili opłaty za korzystanie z plastiku do końca czerwca 2018 r. Dodatkowo jeśli przy okazji otworzą rachunek Aquarius lub Aquarius Intensive, w tym samym okresie bank zwolni ich z opłaty za jego prowadzenie.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 2993 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Tego chyba jeszcze nie było. Będą sprzedawać ubezpieczenia w grach komputerowych?

Play zaprasza na konferencję prasową, w trakcie której chce zaprezentować ubezpieczenia dla graczy

Brytyjska spółka Billona gotowa na PSD II – dostała licencję tamtejszego nadzoru FCA

Billon już wcześniej miał zezwolenie na działalność na Wyspach, ale konieczność ponownej rejestracji wynikała z wdrożenia tam dyrektywy PSD II

Może i narzekacie na banki, ale i tak im ufacie. Rekordowo wysoki poziom reputacji branży w badaniu TNS

Sondaż przeprowadzony w marcu bieżącego roku dowodzi, że poziom zaufania do branży bankowej oraz jej reputacji jest wyższy niż rok temu oraz wyższy w porównaniu z innymi firmami finansowymi

ZBP opublikował standard Polish API. Są dwie metody potwierdzania tożsamości użytkownika

Związek przedstawił standardy w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej

Wreszcie jest Polish API. ZBP na jutro zapowiada publikację standardu w wersji 1.0

Wraz z Polish API Związek Banków Polskich chce też opublikować raport z konsultacji standardu

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Najczęściej czytane

Cashless na Youtube

k_A1sJ-jf1U
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.