Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Kolejna funkcja Blika i zawarcie umowy kredytowej przez aplikację. Nowości w mBanku i Orange Finanse

Ogłoszone właśnie zmiany w ofercie obu instytucji będą wchodzić w życie sukcesywnie przez najbliższe tygodnie

Klienci mBanku i Orange Finanse otrzymali w swoich serwisach transakcyjnych informacje o zmianach, jakie zajdą w ofertach obu banków w najbliższych tygodniach. Dotyczą m.in. usług płatniczych, aplikacji mobilnych i funduszy inwestycyjnych. Ale po kolei.

Od 18 grudnia 2017 roku klientów mBanku zacznie obowiązywać maksymalne oprocentowanie kredytów konsumpcyjnych. Będzie ono sumą stopy WIBOR 1M oraz 20 punktów procentowych. Gdyby maksymalne odsetki ustawowe były niższe niż ta suma, bank będzie naliczać oprocentowanie według maksymalnej stawki ustawowej. Bank zrezygnuje również z możliwości potwierdzania zawarcia umowy kredytowej poprzez przelew z innego banku.

Przeczytajcie także: Chcą sprzedawać kredyty bankowe jak fintechy

Następnie 3 stycznia 2018 r. zaczną obowiązywać zmiany w ofercie produktów inwestycyjnych mBanku. Ma to związek z wejściem w życie unijnej dyrektywy MIFID II. W związku z tym instytucja umieszcza w oddzielnym cenniku stawki dotyczące produktów inwestycyjnych. Wprowadza także zasadę, że raz w roku będzie informować osoby inwestujące np. w fundusze o opłatach i kosztach. Klienci mogą wybrać metodę dostarczania tej informacji.

Natomiast 1 lutego przyszłego roku mBank wprowadzi zmiany do sposobu autoryzacji przelewów pay by link. Obecnie można to robić poprzez zalogowanie się na rachunek. Nowa metoda będzie polegała na możliwości potwierdzenia płatności kodem Blik i jej autoryzacji w aplikacji mobilnej. Taki proces autoryzacji jako pierwszy na polskim rynku wprowadził bodajże PKO BP i rozwiązanie to cieszy się sporym zainteresowaniem wśród jego klientów.

1 lutego 2018 r. mBank zrezygnuje również z oferowania przelewów przez Facebooka. Tego samego dnia wprowadzi także nowe zasady postępowania w stosunku do klientów posiadających rachunek wspólny w sytuacji, gdy jeden z nich umiera. Bank przekształci takie konto automatycznie w rachunek indywidualny żyjącego współwłaściciela i zrezygnuje z blokowania połowy znajdujących się na nim środków.

Przeczytajcie także: Nowe iPKO biznes już działa

Jeżeli zaś chodzi o zmiany w ofercie Orange Finanse, dotyczą one przede wszystkim płatności. Bank wprowadza do regulaminu zapisy umożliwiające dokonywanie wypłat zbliżeniowych kartami z bankomatów. W późniejszym terminie klienci mają zostać poinformowani, kiedy ta nowa funkcja będzie im udostępniona. Podobnie będzie z opcją potwierdzania zawarcia umowy kredytowej za pośrednictwem mobilnego PIN-u w aplikacji. Bank jednocześnie rezygnuje, analogicznie jak mBank, z możliwości potwierdzania umowy przelewem z innej instytucji.

Wzorem mBanku także z Orange Finanse znikną przelewy przez Facebooka i zostanie wprowadzone maksymalne oprocentowanie kredytów konsumpcyjnych. Tak jak u starszego brata, tak i tutaj zostało ono określone na poziomie sumy stawki WIBOR 1M i 20 punktów procentowych. W regulaminie kart płatniczych Orange Finanse znalazł się również zapis umożliwiający powiązanie nowo wydanej karty z Android Pay jeszcze przed otrzymaniem plastiku.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 2549 artykułów

Inne artykuły tego autora:

"Uważaj na kryptowaluty" kontra "Uważaj na waluty". Jest reakcja na kampanię KNF i NBP w sprawie cyfrowych pieniędzy

W internecie pojawiła się strona uwazajnawaluty.pl, która przedstawia wady pieniędzy emitowanych przez banki centralne

Play rozwiązał worek z aplikacjami ubezpieczeniowymi. W styczniu swoją zaprezentuje TU Europa. Nad kolejną pracuje Bacca

W kilka godzin po prezentacji apki Play Ubezpieczenia na prezentację swojej aplikacji zaprosiła TU Europa

Play uruchamia mobilny market ubezpieczeniowy. Ma być szybko, łatwo i tanio dzięki automatyzacji

Aplikacja Play Ubezpieczenia na urządzenia z Androidem ma znaleźć się w markecie Google Play dzisiaj. W App Store pojawi się jeszcze przed Nowym Rokiem

Blik nie odpuszcza terminali. Wkrótce jego kodami będzie można płacić w urządzenia Polskich ePłatności

Spółka potwierdza, że planuje udostępnić Blika na swoich terminalach na przełomie I i II kwartału przyszłego roku

Informacje o emocjach. To kolejne dane, które dla firm mogą być równie cenne, jak to gdzie byliście, albo co kupiliście

Zdaniem doktor Aleksandry Przegalińskiej z Massachusetts Institute of Technology informacje o tym jak klient się czuł podczas zakupu, mogą wkrótce decydować o tym, jaką ofertę dostanie od banku czy sklepu

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapisz się do newslettera

Najczęściej czytane

Cashless na Youtube

Q5mv9oSMmys
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.